Cizre,Haber,Gelişme,Son dakika,Spor,Cizre Haberleri,Cizre Spor,Cizre Serhat Spor,Botan,Mem U Zin,Nuh Tufanı,Nuh Peygamber,Şırnak,Cudi Dağı,Nuhun Gemisi,

İlginizi Çekebilir

Hava sıcaklığının 50 dereceyi geçtiği Şırnak’ın Cizre ilçesinde, Bin 852 Çocuk Yüzmeyi Öğreniyor hem de güvenli bir şekilde serinlemenin keyfini çıkarıyor.

            Hava sıcaklığının iklim şartlarının üzerinde seyrettiği Cizre’de yaz aylarında yaşanan boğulma vakalarını önlemek, çocukların ve gençlerin güvenli bir şekilde yüzerek serinlemelerini sağlamak amacı ile Cizre Belediyesi tarafından yüzme kursu açıldı.

            Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Tunç’un talimatı ile çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri için açılan yüzme kursuna katılan Bin 852 çocuk, eğitmenler eşliğinde yüzmeyi öğreniyor.

Cizre Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, okulların tatil olmasıyla birlikte çocukların zamanlarını daha verimli bir şekilde geçirmeleri amacıyla açtığı yüzme kursu eğitimlerine devam ediyor.

Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Tunç, Atatürk İlkokulu, Menderes ve Metin Bostancıoğlu Ortaokulunun içerisine kurulan portatif yüzme havuzu kursundan yararlanan Bin 852 çocuğa bone ve şort dağıttı.

Kursa katılan çocuklar, yüzme eğitimine başlamadan önce eğitmenler tarafından karşılanarak soyunma odalarında hazırlıklarını tamamlıyorlar. Yine eğitmenler eşliğinde havuza girilmeden önce tüm çocuklar, herhangi bir hastalıkla karşılaşmamak için duşluklarda duş alıyor. Duş alımından sonra çocuklar, yaş durumu ve yüzme seviyelerine göre gruplara ayrılarak havuz etrafında ısınma hareketlerine başlıyor. Havuz içinde nefes alıştırmaları yapan çocuklar, ardından seviyelerine göre serbest, sırt üstü, kurbağalama ve kelebek stillerinde yüzmeyi öğreniyor. İkinci haftasını geride bırakan yüzme kursundan faydalanan Bin 852 çocuğun yaklaşık yüzde 65'i yüzmeyi öğrendi.

GÜNDEM 8.08.2022 12:59:00 163 0

CİZRE’DE BİN 852 ÇOCUK YÜZMEYİ ÖĞRENİYOR

Hava sıcaklığının 50 dereceyi geçtiği Şırnak’ın Cizre ilçesinde, Bin 852 Çocuk Yüzmeyi Öğreniyor hem de güvenli bir şekilde serinlemenin keyfini çıkarıyor.