25 GÖÇER AİLEYE YAŞAM ÇADIRI DAĞITILDI

25 GÖÇER AİLEYE YAŞAM ÇADIRI DAĞITILDI
Şırnak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü GAB İdaresi yürütülen proje kapsamında Yayla Hayvancılığım yapan 25 Aileye 50 Metrekare Yaşam çadırı bir adet güneş enerjisi...
 Şırnak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü GAB İdaresi yürütülen proje kapsamında Yayla Hayvancılığım yapan 25 Aileye 50 Metrekare Yaşam çadırı bir adet güneş enerjisi paneli bir yayık makinesi dağıtımı gerçekleşti.
Şırnak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Banası önünde düzenlene Yaşam çadırı güneş enerjisi paneli dağıtım törenine Vali Yardımcısı Sercan Gökdemir, Şırnak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bekir Kılıç, yayla hayatı sürdüren göçerler ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşma yapan Vali Yardımcısı Sercan Gökdemir; “Şırnak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü GAB İdaresi ile yürütmüş olduğumuz projede İlimizde Faaliyet gösteren göçebelerimize yönelik Göçerlerimizin hayat standartlarını yükselmeye yönelik yaylalara çıkan göçerlerimize 50 metrekarelik yaşam çadırı bir adet güneş enerjisi paneli bir yayık makinesi verdik. Yaylada daha rahat yaşam sürmeleri için Şırnak Valiliği ve Şırnak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak göçerlerimize büyük önem veriyoruz. Yayla hayvancılığına çök önem veriyoruz, bunları İlimiz için bir değer olduğunu hayvancılığın gelişmesi için önemli bir değerimiz olduğunun farkındayız. Yayla hayvancılığını genişletme bazında buna iştirak eden göçerlerimizi bu bağlamda bu projeyi yürüttük. Bu projeye 125 kişi baş vurdu 25 göçerimizde destek veriyoruz önümüzdeki yılarda büyütmeyi düşünüyoruz büyük bir talep var GAP idaresi ile bu projeyi yürütmek istiyoruz gerçekten göçerlerimizin buna ihtiyacı olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.