ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ`NDEN"ŞEFFAF İHALE"

ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ`NDEN"ŞEFFAF İHALE"
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürlüğü 65 kalem sebze, salata ve yemeklik malzeme için doğrudan temin usulüyle ihaleye çıktı. Üniversite Genel Sekreteri Şahin Arpağ,...
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürlüğü 65 kalem sebze, salata ve yemeklik malzeme için doğrudan temin usulüyle ihaleye çıktı. Üniversite Genel Sekreteri Şahin Arpağ, üniversitenin tüm alımlarda şeffaf ve ihtiyaç dahilinde ihale duyurularını kamuoyuyla paylaştığını söyledi.

  Mardin Artuklu Üniversitesi, bünyesine alınacak her ürünü internet sitesinde ihaleye çıkarak gerçekleştiriyor. Genel Sekreter Şahin Arpağ üniversiteye alınacak her bir kalem ürünün en şeffaf şekilde kamuoyuna açık ve paylaşım yapılarak gerçekleştirildiğini söyledi. Geçtiğimiz hafta öğrencilerin yıl boyunca etkinliklerinde kullanılacak çiğ köfte malzemesi ihalesi ile gündeme gelen üniversite yönetimi bu kez marul, yumurta, maydanoz, sarımsak gibi mutfak malzemeleri için ihaleye çıktı. İhale şartnamesinde, “Yüksek Okulumuz Uygulama Mutfağında kullanılmak üzere aşağıda cinsi, özelliği ve miktarı belirtilen malzemeler 4734 sayılı kamu ihale kanununun 22.ci maddesinin (d) fıkrası uyarınca doğrudan temin usulü ile alınacaktır” denildi.

 

  “ÜNİVERSİTE TÜM ALIMLARDA ŞEFFAF”

  Mardin Artuklu Üniversitesinin tüm alımlarda şeffaf ve ihtiyaç dahilinde ihale duyurularını kamuoyuyla paylaştığını ifade eden Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Şahin Arpağ, “ Öğrencilerimiz bizim ana odak noktamız. Öğrenci merkezli bir üniversiteyiz. Öğrencilerin, barınma, yemek, sağlık ve kültür işlerine bakan bir Sağlık, Kültür, Spor Dairesi var. Yıl içinde bu dairemiz öğrencilerin her türlü mezuniyet, akademik program, açılış, mezuniyet töreni gibi programlarında çeşitli ikramlarda bulunulur. Bazen döner bazen pilav, bazen çiğ köfte. Çiğ köfte bizim bölgemizin ana unsurlarından. Yıl boyunca bu tür etkinliklerde öğrencilerimize çiğ köfte ikram ediliyor. İhalemiz bu amaçla yapıldı. Ama geçtiğimiz hafta haber öyle bir empoze edildi ki sanki üniversite çiğ köfte partisi veriyor. Dolayısı ile bunu düzeltmemiz gerekiyor. Üniversiteler öğrenci odaklıdır, aynı zamanda akademik başarının yanı sıra bir de öğrenci odaklı çalışmak zorundadır” dedi. 

  Şimdi de üniversitemizin öğrencileri ve uygulama otelinde Gastronomi Mutfak sanatları öğrencilerinin uygulama dersi için soğan, sarımsak, marul gibi 65 kalem ürünü kamuoyuna açık şekilde sunmak için duyuruya çıktıklarını aktaran Arpağ, şunları kaydetti:

  “Bunlar rutin yapılan şeyler ve biz bunları şeffaf bir şekilde web sitemizde ilan ediyoruz. Burada bir kamu faydası var. Rekabetçi bir ortam sağlıyoruz. Bu ilanı Türkiye’nin her yerindeki tüccarlarımız görüyor. Böylece şeffaf bir şekilde değerlendirilip, en uygun fiyatı veren de bu iş kalmış oluyor. Böylelikle rekabetçi bir ortam sağlamış oluyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.