Cizre’de Arama Kurtarma Ekipleri Dicle Nehrinde kaybolan kızı aramaya devam ediyor

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 27 Kasım’da Dicle Nehrinde kaybolan kızı arama çalışmaları Şırnak, Diyarbakır, Elazığ ve Van’dan gelen arama kurtarma ekipleri ile birlikte ile titizlikle devam ediyor.

Cizre’de Dicle Nehrinde kaybolan Zelin Çalış’ı bulmak için 27 Kasım’da başlayan arama çalışmaları bugün de devam etti.

dsc-3959.jpg

Cizre Belediyesi Dalgıç Ekibi, Van Emniyet Müdürlüğü Su Altı Gurup Amirliği, Diyarbakır ve Şırnak AFAD Ekipleri ile Van AFAD Ekibi ve Kurbağa adamları nehirde kaybolan Zelin Çalış’ı bulmak için arama çalışmalarına devam ediyor.

dsc-3894-001.jpg

Görgü tanıklarının verdiği bilgiler doğrultusunda beş günden bu yana boğulmanın yaşandığı Cizre Köprüsü Mevkiinde, Dicle Nehri kenarlarında arama çalışması yaparak ilerlemeye çalışan arama kurtarma ekipleri sınırın sıfır noktasında bulunan Hezil çayına kadar geniş kapsamlı bir çalışma yapmasına rağmen kayıp kıza ulaşılamadı.

dsc-3901-002.jpg

Koordinasyonu AFAD Sağlıyor

AFAD Şırnak İl Müdürü Muzaffer İşlek’in koordine ettiği arama kurtarmak ekiplerinin nehir kenarında kamp kurduğu arama kurtarma çalışmaları hakkında AFAD Şırnak İl Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; Diyarbakır AFAD dalgıç ekibi, Van İl Emniyetine bağlı deniz polisi ekipleri, Elazığ AFAD kurbağa adam ekipleri ve Cizre İtfaiyesi dalgıç ekipleri müşterek bir şekilde arama faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

dsc-3941-001.jpg

dsc-3914.jpgDört Ekip Dicle Nehrini karış karış tarıyor

Diyarbakır AFAD ve Cizre Belediyesi ekipleri Dicle nehrinin iki yakasını sağlı ve sollu olmak üzere kıyı kenarı boyunca olayın olduğu bölgeden başlayarak ikinci ve üçüncü köprü altından güzeller mevkiine kadar ve Yakacık Köyünü geçerek Nerduş taraflarına kadar yaklaşık 15.km. kıyı şeridi su üstünden tarandı. Elazığ AFAD ekibi ve Van Deniz polisleri ise olay bölgesinde Sonar cihaz taraması yaparak olay bölgesinden 2. Köprü istikametinde dalışlar gerçekleştirdi.

dsc-3932.jpg

dsc-3920.jpgSon teknolojik Cihazlar Kullanılıyor

Cizre’de 6 günden bu yana birbirinden daha tecrübeli dört ekipten oluşan uzman personeller tarafından su altı ve su üstünde sürdürülen arama çalışmaları titizlikle devam ederken, AFAD ekipleri de bir yandan su altı Dronu ile suyun zemininde arama yaparken, diğer yandan da Sonar cihazı ile su altı taramaları yaparak balık adamlara destek veriyor.

dsc-3914-002.jpg

Acılı Ailenin kıyı kenarındaki bekleyişi devam ediyor

Arama Kurtarma ekiplerinin yapmış olduğu altı günlük çalışmada şuana kadar herhangi bir netice alınamazken, küçük kızın ailesi ve yakınlarının nehir kenarındaki bekleyişleri de devam ediyor.

dsc-3969.jpg

Kaynak:cizremgazetesi.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.