Türkiye'de suç oranı en düşük iller belli oldu! Şırnak kaçıncı sırada?

Türkiye'de suç oranı en düşük iller belli oldu! Şırnak kaçıncı sırada?
Türkiye'nin suç oranı en düşük illeri belli oldu. Yapılan araştırma sonuçları herkesi şaşırttı.

Türkiye'de suç oranı en düşük iller belli oldu! Şırnak kaçıncı sırada?
Türkiye'nin suç oranı en düşük illeri belli oldu. Yapılan araştırma sonuçları herkesi şaşırttı. Yapılan araştırma da Şırnak kaçıncı sırada? Şırnak diğer illere göre ne kadar güvenli?
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından belirli aralıklarla ikametgah ve suç türüne de göre ceza infaaz kurumuna giren hükümlerle ilgili veri paylaşımı yapıyor. 81 ilde yapılan araştırma da nüfus oranına göre belirlenen sonuçlarda, Şırnak suç oranı: Yüz binde 159 ile Adıyaman’ın ardından ikinci sırada yer alıyor.
TÜİK'in 2012 ve 2020 yılları arasında yaptığı yeni raporda ise "Daimi İkametgah ve Suç Türüne Göre Ceza İnfaz Kurumuna Giren Hükümlüler" verileri açıklandı. İşlenen suç türlerine göre sıralama yapıldı. İşte o suç türleri: Öldürme, yaralama, cinsel suçlar, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, hakaret, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, uyuşturucu, sahtecilik, kötü muamele, zimmet, rüşvete, kaçakçılık, trafik suçları, orman suçları, ateşli silahlar ve bıçaklar ile ilgili suçlar, icra iflas kanununa muhalefet, askeri ceza kanununa muhalefet, tehdit, mala zarar verme, görevi yaptırmamak için direnme, ailenin korunması tedbirine aykırılık, diğer suçlar, bilinmeyen.
SUÇ ORANI EN DÜŞÜK 10 İL
Adıyaman suç oranı: Yüz binde 156, Şırnak suç oranı: Yüz binde 159, Bitlis suç oranı: Yüz binde 175, Siirt suç oranı: Yüz binde 175, Bayburt suç oranı: Yüz binde 186, Muş suç oranı: Yüz binde 188, Erzincan suç oranı: Yüz binde 191, Hakkari suç oranı: Yüz binde 192, Mardin suç oranı: Yüz binde 194, Erzurum suç oranı: Yüz binde 196
NOT: Toplam suç sayısının il nüfus sayısına bölünmesine göre bu veriler elde edildi.

Kaynak:haber merkezi

Bu haber toplam 266 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.