BAŞKAN ERKAN`DAN, YAŞLILAR HAFTASI AÇIKLAMASI

BAŞKAN ERKAN`DAN, YAŞLILAR HAFTASI AÇIKLAMASI
AK Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, il başkanlığı binası önünde Yaşlılar Haftası dolayısıyla basın açıklaması düzenledi. Yaşlılar Haftası dolayısıyla ilgili düzenlenen basın açıklamasına,...
AK Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, il başkanlığı binası önünde Yaşlılar Haftası dolayısıyla basın açıklaması düzenledi.  

  Yaşlılar Haftası dolayısıyla ilgili düzenlenen basın açıklamasına, AK Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, Merkez İlçe Başkanı Rahmet Taşar, Ak Parti yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Yaşlılara sahip çıkılması gerektiğini belirten Ak Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, “Günümüzde çevre şartları, gelir düzeyinde iyileşme, teknoloji ve bilimdeki gelişmeler, yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması, barınma şartlarının düzelmesi, hijyen ve sağlık hizmetlerinde ulaşılabilirliğin artması insanların yaşam süresini ve kalitesini müspet yönde etkilemektedir. Bu durum, tüm dünyada ve ülkemizde yaşlı nüfus artışına ve toplumlarda yaşlanmaya sebep olmaktadır. Çağımızda yaşlılık ile ilgili politikalar ve programlar yaşam kalitesini ve genel sağlığı artırmaya odaklanmaktadır. İnsanların aktif ve genel sağlıklı bir biçimde yaşlanması yalnızca bireysel özellikleriyle değil; toplumsal açıdan kendilerine sağlanan psiko-sosyal, ekonomik, fizyolojik destek hizmetleriyle de yakından ilişkilidir. AK Parti olarak insanı merkeze alan bütüncül bir yaklaşımla yaşlılarımıza yük değil servetimiz olarak bakmakta; onların geçimlerini karşılamalarını, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmelerini amaçlamaktayız. Büyüklerimizi aile ve sosyal hayatımızın içinde, erdem ve deneyim kaynakları olarak görmekte; onlara hürmet ve itibar etmeyi inancımızın ve geleneğimizin temel bir unsuru olarak kabul etmekteyiz” dedi.

  Başkan Erkan, kurucu Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın öncülüğünde yaşlılık konusuna hassasiyetle eğilip, büyükler için devrim niteliğinde politikalar ürettiklerini söyledi. Erkan, "Bu politikaları büyüklerimizin de desteğini alarak daha ileriye taşımak ve geliştirmek için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. AK Parti hükümetlerimizin yaşlılarımız için üretmiş olduğu sosyal politikalar; evde bakım hizmeti ile yüzleri güldürüyoruz. İlk kez evde sağlık hizmeti uygulamasını başlattık. Yaşlı yaşam evleri projemizi hayata geçirdik. 65 yaş üstü yaş aylığını 7,5 katına’ çıkardık. Maaş kuyruklarında çekilen çileye son verdik. Yaşlılarımıza ücretsiz ulaşım hizmeti sağlıyoruz. Her mekan yaşlı dostu oluyor. Üniversitelerde yaşlı bakım programları açtık. Huzurevlerimiz artık daha konforlu. Kültürel faaliyetlerde büyüklerimizi unutmadık. Yerel yönetimlerde yaşlılarımız el üstünde tutuluyor. Yaşlılarımıza şiddete “dur” dedik. Yaşlılar koordinasyon merkezi kuruldu. Sosyal politikalarda 2023 vizyonumuz; yaşlılarımıza sahip çıkıyoruz şeklindedir. Geçmişini bilmeyen geleceğini inşa edemez. Sizler Türkiye’nin geçmişisiniz, tecrübelerisiniz. Türkiye’nin Geleceği de sizlerin tecrübeleriyle şekillenecektir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.