ÇERMİK`TE 13 MİLYON 800 BİN TL`LİK ALTYAPI YATIRIMI HAYATA GEÇİYOR

ÇERMİK`TE 13 MİLYON 800 BİN TL`LİK ALTYAPI YATIRIMI HAYATA GEÇİYOR
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çermik’in altyapısını değiştirecek olan ‘Çermik İçme Suyu Şebekesi İnşaatı Yapım İşi’ projesi devam ediyor. İlçenin tüm çehresini değiştirecek...
 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çermik’in altyapısını değiştirecek olan ‘Çermik İçme Suyu Şebekesi İnşaatı Yapım İşi’ projesi devam ediyor. İlçenin tüm çehresini değiştirecek olan projenin sözleşme bedeli 13 milyon 800 bin TL. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün ilçelerin altyapı sorunlarını ortadan kaldıracak, ilçe merkezlerini modern bir görünüme kavuşturacak büyük bütçeli projeleri birer birer hayata geçiyor. Bu projelerden biri olan ve Çermik’in tüm içme suyu altyapısını değiştirecek olan “Çermik İçme Suyu Şebekesi İnşaatı Yapım İşi”ni büyük bir hızla sürdürüyor.

62 KİLOMETRE ŞEBEKE, 4 BİN METREKÜPLÜK DEPO YAPILIYOR

DİSKİ Genel Müdürlüğü özkaynaklarıyla sürdürülen çalışma kapsamında 62 kilometre içmesuyu şebekesi, 6,5 kilometre iletim hattı, 1 adet 4 bin metreküplük, 1 adet 500 metreküplük depo inşaatlarının ve 2 bin 350 adet abone bağlantısı gerçekleştirilecek. İnşaat çalışmaları, İçme Suyu Arıtma Tesisi sahasında yapılan 4 bin metreküplük depo yapımı ve içmesuyu şebeke çalışmalarının yapım çalışmaları ile sürüyor.

SÖZLEŞME BEDELİ 13 MİLYON 800 BİN TL

Geçtiğimiz ekim ayında çalışmalarına başlanan ve sözleşme bedeli 13 milyon 800 bin TL olan “Çermik İçme Suyu Şebekesi İnşaatı Yapım İşi”nin 17 Ekim 2019 yılında tamamlanması hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.