DİYARBAKIR HANİ`DE KADIN ÇALIŞTAYI HAZIRLIKLARI BAŞLADI

DİYARBAKIR HANİ`DE KADIN ÇALIŞTAYI HAZIRLIKLARI BAŞLADI
İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır'ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, Hani ilçesi olarak büyük bir aileyiz anlayışından yola...
 İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır'ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, Hani ilçesi olarak büyük bir aileyiz anlayışından yola çıktıklarını belirterek, "İnsanlarımızı, gençlerimizi, yaşlılarımızı ve kadınlarımızı toplumsal sorumluluk anlayışı ile geleceğe taşımak için ne yapılması gerekiyorsa Hani Belediyesi olarak biz de onu yapmaya çalışıyoruz, bu hedef doğrultusunda hareket ediyoruz” dedi. 

Hani Belediyesi koordinesinde yapılacak olan kadın çalıştayı için kadınlarla buluşma toplantıları sürüyor. Hani Belediyesi tarafından ilçedeki kadınların topyekün sorunlarını belirlemek ve taleplerini dinlemek amacıyla yapılacak kadın çalıştayı, kapsamında “Kadınlarla Buluşma günleri ve Toplantıları” halkın yoğun ilgisiyle devam ediyor. Hani Belediyesi tarafından sosyal, kültürel, ekonomik, çevre, alt ve üstü yapı konularında karşılaştıkları sorunları ve bu sorunların çözümüne yönelik çözüm önerilerini ve taleplerini değerlendirmek için toplantılar düzenliyor. Her hafta farklı bir mahallede ev ziyaretleri yapılıyor. Merkez Mahallesi aşağı deprem konutlarında gerçekleştirilen buluşmaya Hani Belediye Başkan Yardımcısı Hicran Çiftçioğlu, kamu kurum ve kuruluşların kadın daire amirleri ve görevlileri ile çok sayıda mahalleli kadınlar katıldı. Kadınların sosyal, yol, çevre ilaçlanması ve kadın istihdamı ile ilgili sorun ve taleplerinin dillendirildiği ev ziyaretlerinde, başkan yardımcısı ise ilçede genel çalışmalara paralel olarak alınan talepler kapsamında kadın eksenli çalışmaların diğer kırsal mahallelerde de devam edeceğini belirtti.

"TOPLUMU İNŞA EDEN EN ÖNEMLİ UNSUR KADINLARIMIZDIR"

Hanili kadınların gelişmesi yönündeki çabaların devam edeceğini ifade eden Kaymakam ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, toplumu inşa eden en önemli unsurun kadınlar olduğunu söyledi. Yazıcı, "Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı yetiştiren, eğiten büyük oranda kadınlarımızdır. Bir anlamda kadınlar toplumumuza şekil vermektedir, toplumu inşa etmektedir. Toplumumuzu şekillendiren kadınlarımızın, bilinçli, eğitimli bir toplum oluşturabilmek için karar mekanizmalarında, ekonomik hayatta, sosyal hayatta daha fazla temsil edilmesi ve dinlenilmesi gerekmektedir. Toplumumuzun yarısı olan kadınlarımızın sosyal hayatta yeterince temsil edilememesi durumunda siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik bir kalkınmadan bahsetmek mümkün olmayacaktır” dedi.

Kaymakam ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Hani’de söz konusu ilkeler çerçevesinde yapılmasına karar verdiğimiz kadın çalıştayı platformu oluşturulmasının faydalı, anlamlı ve sonuçları itibariyle yararlı olacağına, Hani’nin sahip olduğu potansiyel itibariyle ilçemizdeki tüm kadınlarımızı daha müreffeh bir düzeye çıkartmak için sorumlu kamu idarecileri ve kurumları olarak başlattığımız kadın çalıştayının ilçemizde yaşayan tüm kadınlarımıza ulaşmakla beraber hizmet yarışındaki gücümüzü arttırabileceğine ve yeni hedeflere vesile olacağına inanıyorum”.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.