GENÇ ÇİFTÇİ DESTEĞİNDE SON BAŞVURU TARİHİ 30 NİSAN

GENÇ ÇİFTÇİ DESTEĞİNDE SON BAŞVURU TARİHİ 30 NİSAN
Silopi İlçe Ziraat Odası Başkanı Agit Haşimoğlu genç çiftçi projeleri için destek başvurularının 30 Nisan`da sona ereceğini söyledi. 2018 yılı genç çiftçilerin...
 

Silopi İlçe Ziraat Odası Başkanı Agit Haşimoğlu genç çiftçi projeleri için destek başvurularının 30 Nisan`da sona ereceğini söyledi.

2018 yılı genç çiftçilerin destekleneceği başvurularının 2 Nisan 2018 tarihinde başladığını ifade eden Başkan Haşimoğlu Silopili vatandaşları genç çiftçi projeleri için destek başvurularını yapmaya davet ettiklerini söyledi.

Başkan Haşimoğlu “2018 yılı Genç Çiftçi başvuruları 30 Nisan tarihine kadar Bakanlığımızın https://gencciftci.tarim.gov.tr web tabanlı internet yazılımı üzerinden ön başvurular yapılacak. Belirtilen süre içerisinde başvuru dosyasının gerekli evraklarla birlikte projenin uygulanacağı ilçe müdürlüğüne bizzat elden teslim edilmesi gerekmektedir" dedi.

Haşimoğlu, desteklenecek projeler hakkında da bilgi vererek, "Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği ve bal üretimi, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği ve tesis yapımı, bitkisel üretime yönelik destekleme projeleri kapsamında ise kapama meyve bahçesi tesisi, fide, fidan, iç ve dış mekan süs bitkisi yetiştiriciliği, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, çok yıllık yem bitkisi yetiştiriciliği, kültür mantarı üretimi ve tesis yapımı, yöresel ürünler ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik destekleme projeleri kapsamında çok yıllık tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, coğrafi işaretli, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretim konularını kapsıyor" diye konuştu.

Hibe desteğinden faydalanacak çiftçilerde aranılan şartları açıklayan başkan Haşimoğlu Şunları söyledi “, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış olmak, Okur-yazar olmak, başvuru tarihi itibarıyla, 31 mayıs 2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının a ve b bentleri kapsamında sigortalı sayılanlar ile isteğe bağlı sigortalılık hükümleri kapsamında tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanlar ve Türkiye İş Kurumu tarafından düzenlenen Toplum Yararına Çalışma Programlarından yararlananlar hariç, ücretli çalışan olmamak, başvuru tarihi itibarıyla örgün eğitime devam ediyor olmamak. Başvuru tarihi itibari ile askerlik görevi ve cezai hükümlülüğü devam eden veya denetimli serbestliği olan kişi olmamak, Katma Değer Vergisi, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak. Hayvansal üretime yönelik, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konulu proje başvuruları için bu tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 15 adet büyükbaş veya 50 adet küçük baştan fazla hayvan sahibi olmamak. Arı yetiştiriciliği ve bal üretimi konulu proje başvuruları için bu tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 50 adetten fazla arılı kovan sahibi olmamak."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.