GGC`NİN `YILIN BAŞARILI GAZETECİLERİ` BAŞVURULARI BAŞLADI

GGC`NİN `YILIN BAŞARILI GAZETECİLERİ` BAŞVURULARI BAŞLADI
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri” yarışmasına başvurular başladı. ...
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri” yarışmasına başvurular başladı.

         GGC tarafından, “Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Geleneksel Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri” yarışmasının 33’ncüsünü düzenleniyor. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışmaya başvurular başladı.

         GGC tarafından yapılan duyuruda, yarışmaya GGC üyesi olmayan gazetecilerin de katılabileceği belirtilerek, gazete, dergi, radyo, televizyon ve internet yayınlarına ödül verileceği bildirildi. Bir başka gazeteci örgütünden ödül alan eserin değerlendirilmeyeceği kaydedilen duyuruda, gazete, internet ve dergi haberi, TV haberi, radyo haberi, fotoğraf, röportaj ve yazı dizisi veya köşe yazısı, sayfa düzeni, görüntü, Kürtçe haber, haber program ve jüri özel ödülü dallarında ödül verileceği ifade edildi.

         Duyuruda, başvuru şartları şöyle sıralandı: “Yönetim Kurulu, ödül verilecek dallarda başvuruları için adaylara çağrıda bulunur. Üyeler, Cemiyete ıslak imzalı dilekçe ile eserleri aktardığı CD veya flash diskle başvurur. Yönetim Kurulu ödül verilecek dallarda, o dallarda aday olmayan konusunda uzman kişilerden oluşacak jüri heyetini kurar. Adaylar her dalda bir eserle başvurabilir. Ancak tüm dallarda 2 eserle müracaatta bulunabilir. Her dalda sadece bir esere ödül verilir. Ödüle değer eser bulunamazsa o dalda ödül verilmez. Ancak jüri yüksek puan alan eserlerde uygun görürse mansiyon ödülü de verebilir. Kolektif çalışmalar ödüle aday olabilir. Çalışmayı gerçekleştirenler ortak aday sayılır. Eseri meydana getirenlerin aralarında bir kişiyi aday göstermeleri halinde, ödül sadece bu adaya verilir. Tüm dallarda gönderilen CD’ler iade edilmez. Adayların çalışmalarını üst bilgi yazısıyla haberin yayınlanan kopyasını CD olarak teslimi gerekir. Yarışmaya katılacak aday eserlerin 1 Eylül 2017 ile 15 Ağustos 2018 tarihleri arasında yayınlanmış olması gerekmektedir. Başvuru yapanlar jüri özel ödülü için ve jüri üyeleri de yazılı teklifte bulunabilir. Aday eserlerin değerlendirilmesinde eserin yapım ve yayın tarihini, teknik özelliklerini, uzunluğunu, varsa müzik yapımcısının adlarını içeren bir yazının aday tarafından hazırlanıp film ya da bant şeklindeki orijinal kopyasının CD ortamına aktarılmış olarak GGC’nin, Sümer Park içindeki idare binasına elden veya ‘Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Cad. Sümer Park içi- Yenişehir/Diyarbakır’ adresine posta ile 16 Ağustos 2018’e kadar ulaştırılması gerekmektedir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.