İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI MEHMET ERSOY ŞIRNAK`TA

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI MEHMET ERSOY ŞIRNAK`TA
Şırnak’ta bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, şehir içlerinde, şehir dışında ve kırsalımızda huzura ve kardeşliğe kast edenler ile uşaklık yapan hiçbir oluşuma izin vermeyeceklerini vurguladı. ...
 Şırnak’ta bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, şehir içlerinde, şehir dışında ve kırsalımızda huzura ve kardeşliğe kast edenler ile uşaklık yapan hiçbir oluşuma izin vermeyeceklerini vurguladı. 

  İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Cizre ve Silopi ilçelerinin ardından Şırnak kent merkezinde incelemelerde bulundu. Belediyeyi ziyaret eden Ersoy’u, Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve belediye birim müdürleri karşıladı. Ziyarette Şırnak Belediye Spor Kulübü Başkanı Emin Yürek, Bakan Yardımcısı Ersoy’a üzerinde ismi yazılı olan Şırnak Belediyespor forması hediye etti. Ersoy, daha sona, belediye toplantı salonunda Vali Mehmet Aktaş, Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, ve kurum müdürleri ile basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

  Toplantı çıkışında bir açıklamada bulunan Ersoy, “Hepimizin bildiği gibi ülkemiz hem yurt içinde hem yurt dışında terörün her türlüsüne karşı topyekun ve çok etkili bir mücadele yürütmektedir. Bu mücadele kapsamında hem sağladığımız huzur ve güven ortamında elde ettiğimiz başarıları hem kayyum belediyelerimizin çalışmalarını yerinde görmek, arkadaşlarımızla değerlendirmeler yapmak, ihtiyaçlarını tespit etmek ve yapılabilecek çalışmaları bir bütün değerlenmek amacıyla ziyaretler gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

  “HER KÖŞEYİ ŞANTİYEYE DÖNÜŞTÜRDÜK”

  Kayyum belediyelerle birlikte bölgenin her köşesini birer şantiyeye dönüştürdüklerini belirten Ersoy, “Milletimizin hizmeti için aktarılan kaynakların ve yine milletimizin hizmeti için kullanıldığında nelerin yapılabildiğini, ne kadar güzel hizmetlerin ortaya çıkabildiğini görebilmekte, bu başarıyı bize yaşatan değerli kardeşlerimize değerli mesai arkadaşlarımıza takdir ve teşekkürlerimizle birlikte büyük mutluluk duyuyoruz. Çok yakında zamanlarda insanlarımız için isimleri bile duyulduğunda birer korku merkezi olarak anılan illerimizi ve ilçelerimizi bugün hayattın son derece normalleştiği birer huzur ve güven beldeleri haline gelmiş olmasından ayrıca büyük mutluluk duyuyoruz. Bunu Türkiye Cumhuriyetinin ve devletinin gösterdiği kararlı tutumla vatandaşlarımızın gösterdiği yakın ilgi ve alaka desteği soncudur. İnşallah huzurun keyfine vardık. Güvenliğin keyfine vardık. Birlikte başarmanın keyfine vardık. Bundan sonrada hem terörle mücadelede aynı kararlıkla hiçbir şekilde terörün hiçbir türlüsüne taviz vermeden hem ülke sınırları içinde hem ülke sınırları içinde devam edecek. Hem de sağlanan bu huzur ve güven ortamının bölgemizin sosyal ekonomik kültürel gelişmesine, kalkınmasına ve devlet hizmetlerinin yatırımları kesintisiz devam etmesine hep birlikte gayret göstereceğiz” diye konuştu. 

 

  “ONLARA RAHAT VERMEYECEĞİZ”  

  Terör örgütlerine sert tepki gösteren Bakan Yardımcısı Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü: 

  “Dün 18 yaşında bir gencimiz ormanda ağaç keserek, yaşamını idame ettirmek, nafakasını temin etmek üzere yola çıkmışken, onu katletmeyi bir başarı zan eden, hainliğin, alçaklığın acımasızlığı bu kadar bu coğrafyanın evlatlarına yaşatan insanların hiçbir şekilde amaçlarına ulaşmalarına izin vermeyeceğiz. Müsamaha göstermeyeceğiz. Buna hangi akıl izah edebilir, 18 yaşında bir çocuk, ormanda dal kesiyor, ne istiyorsunuz bundan. Çaresizliği ve başarısızlığın kendilerinin psikolojilerine o kadar büyük etki olmuş ki, gariban, savunmasız, silahsız bir genci öldürmeyi bile eylem zan edebiliyorlar. Bu kararlıkla bu fırsatı vermeyeceğiz. Oralar da rahat vermeyeceğiz. Şehir içlerinde, şehir dışında, kırsalımızda hiçbir yerde bizim huzurumuza kast etmek isteyenlere, bizim kardeşliğimize kast eden bu ülke topraklarını bu güzel yurdumuzu Suriye yapmak isteyenlere, Irak yapmak isteyenlere, Libya yapmak isteyenlere uşaklık yapman hiçbir oluşuma izin vermeyeceğiz, fırsat vermeyeceğiz”. 

PKK'lı teröristlerle mücadelenin sınır ötesinde de sürdüğünü işaret eden Ersoy, "Bu ülkenin Suriye, Irak olmasına izin vermeyeceğiz. Biz bir ve kardeş olacağız. Bu vatanın her karış toprağını bütün düşmanlarımıza karşı müdafaa etmeye devam edeceğiz." dedi.

"DÜŞMANIN KİM OLDUĞUNU VE NİYETİNİ İYİ BİLİYORUZ"

Bakan Yardımcısı Ersoy, terörle mücadeledeki başarıya dikkati çekerek "Bu topraklar üzerinde bir ve beraber olacak yaşayacağız. Bizim başka gidecek yerimiz, sığınacak başka limanımız yok. Edirne'den Şırnak'a kadar limanımız vatanımızdır." değerlendirmesini yaptı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.