İDİL`E 3 BİN KİŞİLİK STADYUM İLE SPOR TESİSİ KAZANDIRILIYOR

İDİL`E 3 BİN KİŞİLİK STADYUM İLE SPOR TESİSİ KAZANDIRILIYOR
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "İnanıyoruz ki bu bölgede gelecek yeşerecek, terörün izlerini ve buradaki o terör iklimini ortadan kaldıracağız. Bu noktada da devlet olarak buraya tesisler inşa...
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "İnanıyoruz ki bu bölgede gelecek yeşerecek, terörün izlerini ve buradaki o terör iklimini ortadan kaldıracağız. Bu noktada da devlet olarak buraya tesisler inşa etmeye, yeni tesisler kazandırmaya devam edeceğiz." dedi.

Şırnak`ın İdil ilçesinde stadyumun yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak`ı İdilli gençler ve çocuklar coşkuyla karşıladı.Bakan Bak,"İnanıyoruz ki bu bölgede gelecek yeşerecek, terörün izlerini ve buradaki o terör iklimini ortadan kaldıracağız. Bu noktada da devlet olarak buraya tesisler inşa etmeye, yeni tesisler kazandırmaya devam edeceğiz.PKK bu bölgenin gençlerine gelecek vadedemez, onları götüreceği yer dağlardır, sonu belli olmayan bir gelecektir. Ama devletimiz burada büyüyen, gelişen güçlü Türkiye`de gençlerin yer almalarını, hukukçu, doktor, mühendis ve sporcu olarak her alanda ülkemizi temsil etmelerini sağlayacaktır. Spor barışın dilidir. Sporla bölgede terörün izini sileceğiz" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şırnak`a gelen Bakan Bak, İdil ilçesinde bir kafede düzenlenen programa katıldı.Çıkışta kendisini bekleyen çocuklarla dünya kupası ile ilgili sohbet eden Bak, onlara forma hediye etti.Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Turgut Özal Mahallesinde 3 bin kişilik stadyum inşa edilecek alanda incelemelerde bulunan Bakan Bak`ı İdilli çocuklar ve gençler coşkuyla karşıladı.

 

Çocuklarla hatıra fotoğraf çektiren Bak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 14 Ocak`ta İdil 1937 Spor ile Kumçatı Gençlerbirliği arasında oynanan futbol maçını izlemek için ilçeye geldiğini hatırlatarak, aynı gün İdil 1937 Spor minik futbol takımı oyuncularıyla da maç yaptığını anımsattı.

"Buradaki gençler, çocuklar spor yapmak istiyorlar"

Bak, ilçenin gençlerine bir stat kazandırmak için çalışmaları tamamladıklarını müjdeleyerek, ihalesinin 19 Temmuz`da yapılacağını açıkladı.20 dönüm araziye 3 bin kişilik stadyum inşa edeceklerini ifade eden Bak, yanına bir de portatif spor salonu ekleyeceklerini, bir kompleks oluşturacaklarını aktardı.

"Gençlerin o coşkusunu tribünlerde gördük. Buradaki gençler, çocuklar spor yapmak istiyorlar. Sporun gücü terörü yenecektir." diyen Bak, sözlerini şöyle sürdürdü:"Arzumuz bu gençlerimizin, çocuklarımızın spor salonlarında, futbol sahalarında, yüzme havuzlarında başarılı birer sporcu olması. En azından sağlıklı birer birey olmaları ve bu ülkeye hizmet etmek için çalışmaları. Devletimiz buralara yatırımlar yapıyor. Valimiz konuyu takip ediyor. İnşallah burada güzel bir eseri, kısa sürede başlayıp, bitireceğiz. Gençlerle o zaman bir maç daha yaparız. Şu anda beraber oynadığımız sporcuları gördüm. Gerçekten keyifli bir süreçti. Sözümüzü yerine getirmek için buradayız."

"Yeni tesisler kazandırmaya devam edeceğiz"

"İnanıyoruz ki bu bölgede gelecek yeşerecek, terörün izlerini ve buradaki o terör iklimini ortadan kaldıracağız. Bu noktada da devlet olarak buraya tesisler inşa etmeye, yeni tesisler kazandırmaya devam edeceğiz. ifadelerini kullanan Bak, terörün ortadan kaldırılması için sporun önemli bir argüman olduğunu vurguladı.

Bak, çocukları, gençleri, halkı spor tesislerine beklediklerini belirterek, bölgede yatırımların artarak devam edeceğini kaydetti.24 Haziran`da yapılacak olan cumhurbaşkanı ve 27.dönem milletvekili seçimlerinin önemine dikkati çeken Bak, ülkenin, güçlü Türkiye`nin adımlarının atılacağı bir seçim olacağını vurguladı.

"Sporla bölgede terörün izini sileceğiz"

Bak, şunları kaydetti:"PKK bu bölgenin gençlerine gelecek vadedemez, onları götüreceği yer dağlardır, sonu belli olmayan bir gelecektir. Ama devletimiz burada büyüyen, gelişen güçlü Türkiye`de gençlerin yer almalarını, hukukçu, doktor, mühendis ve sporcu olarak her alanda ülkemizi temsil etmelerini sağlayacaktır. Spor barışın dilidir. Sporla bölgede terörün izini sileceğiz. Sporun gücü terörü yenecektir. Onun için buradayız. Destek verenlere teşekkür ederiz."

İlçede güzel parkların, konutların, yeni alanların yapıldığına işaret eden Bak, "Terörün izlerini devletimiz ortadan kaldırıyor. Bakanlık olarak biz de buraya güzel bir ilçe stadyumu ile spor salonu ve gençlik merkezi kazandıracağız." diye konuştu.

İdil`e daha çok ziyaretler gerçekleştireceklerini ifade ederek, sporun barış dilini konuşmak, sporun birleştirici gücünü göstermek için İdilli gençlerle yeniden bir araya geleceklerini aktardı.

Bak, İdilli gençleri ayrıca bir gezi kapsamında Çanakkale`ye götürmek, tesislerde misafir etmek istediklerini belirtti

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.