İŞ BANKASINDAN ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ

İŞ BANKASINDAN ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ
Türkiye İş Bankası`nın, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak ve yaz tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla başlattığı "Karneni Göster, Kitabını Al" kampanyası bu yıl...
 

Türkiye İş Bankası`nın, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak ve yaz tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla başlattığı "Karneni Göster, Kitabını Al" kampanyası bu yıl da devam ediyor.

Karneleri ile birlikte bankanın silopi’deki şubesine gelen ilköğretim öğrencilerine, düzenlenen kitap dağıtım töreninde, "Robotlar Hapşırabilir mi?-Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar" kitabı hediye edildi.

Bankanın, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında başlattığı "Karneni Göster, Kitabını Al" kampanyası bu yıl 11`inci kez gerçekleştiriliyor. Bugün son ders zilinin çalmasının ardından yaz tatiline girecek olan 1 milyonu aşkın ilk ve ortaöğretim öğrencisine, kitap hediye edilecek. Öğrenciler, Cumhur Öztürk tarafından kaleme alınan kitaplarını İş Bankası şubelerinden alabiliyor.

Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, hayal güçlerini geliştirmek, merak duygularını uyandırmak, kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen kampanya çerçevesinde 11 yılda 13 milyon kitap hediye edilmiş olacak.

Kitap sayesinde bilim ve hızla gelişen teknolojinin yanı sıra doğanın korunması ve sürdürülebilir bir gelecek yaratılmasının önemi hakkında bilgiler edinecek olan çocuklar, programlama, kodlama ve algoritma gibi terimleri de öğrenecek.

Yurt dışındaki İş Bankası şubelerinde de kitap dağıtılacak

Kampanya kapsamında, şimdiye kadar olduğu gibi bu yıl da İş Bankası`nın yurt dışı teşkilatının olduğu ülkelerdeki şubeler aracılığıyla çocuklara kitap hediye edilecek.

Ayrıca yatılı bölge okulları, Sevgi Evleri, çocuk ve gençlik kapalı cezaevlerindeki çocuklar da kitaplarla buluşturulacak. Bunların yanı sıra görme engelli çocuklar için de Braille alfabesiyle bastırılan kitaplar okullara dağıtılacak.

İş Bankası, kampanya ile çocuklara 2008 yılında "Alice Harikalar Diyarında", 2009`da "Yazarlarımızdan Masallar ve Öyküler", 2010`da "Yazarlarımızdan Öyküler", 2011`de "Halime Kaptan" ve "Küçük Mavi Gezegen", 2012`de "Sait Faik`ten Çocuklara Hikayeler", 2013`te "Aziz Nesin`den Çocuklara En Güzel Öyküler", 2014`te "Yazarlarımızdan Öyküler", 2015`te "Şairlerimizden Seçme Şiirlerle Şiir Dünyasına Yolculuk" ve "Depremden Korkmuyorum-Nasıl Korunacağımı Biliyorum", 2016 yılında "Mars`a Nasıl Giderim?-Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı", 2017 yılında "Astronotlar Üşür Mü?-Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar" adlı kitapları dağıtmıştı.

-"Yoğun çocuk nüfusuna sahip bir ülke olarak eğitimi çok önemsemeliyiz"

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Karneni Göster, Kitabını Al kampanyasını sürdürmekten gurur duyduklarını belirterek, "Geleceğimizi şekillendirecek nesillere, değeri ölçülemeyecek çok kıymetli bir hazine olan okuma alışkanlığının kazandırılmasına ve sevdirilmesine katkı yapmayı sürdüreceğiz" dedi.

Banka olarak ülkenin her alanda kalkınmasına ve toplumun ihtiyaçlarının doğru belirlenerek giderilmesine katkı sağlamaya önem verdiklerini dile getiren Bali eğitim, çevre ve kültür sanat alanlarında hayata geçirdikleri projeleri uzun soluklu, yaygın ve sürdürülebilir bir yapıda yürüttüklerini ifade etti. Bali, şöyle konuştu:

"Ülkemizde 23 milyona yakın çocuk nüfusu mevcut. Bu denli yoğun çocuk nüfusuna sahip bir ülke olarak eğitimi çok önemsemeliyiz. Eğitim konusunda gelişme sağlamamızın bir yolunun da bu alana yönelik yatırımların yanında merak, sorgulama, araştırma ve okuma alışkanlıklarının genç yaşta kazandırılmasından geçtiğine inanıyoruz.

   

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.