Kosgeb Şırnak`ta 2 Milyon Hibe Ve 4 Milyon İse Kredi Desteği Sağlandı

Kosgeb Şırnak`ta 2 Milyon Hibe Ve 4 Milyon İse Kredi Desteği Sağlandı
Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi İl Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi. KOSGEB Müdürlük binasını gezerek...
 

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi İl Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi.

KOSGEB Müdürlük binasını gezerek bir süre incelemelerde bulunan Vali Aktaş, kurumun genel işleyişi ve personel yapısı ile müdürlüğün verdiği hizmetler ve yürüttüğü çalışmalar hakkında İl Müdürü Abdullah Yurten’den bilgiler aldı.

KOSGEB İl Müdürü Abdullah Yurten, “Şırnak’ta Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığınca (KOSGEB) 40 işletmeye 2 milyon hibe ve 4 milyon ise kredi desteği sağlandı.

KOSGEB İl Müdürü Abdullah Yurten, “Girişimcilik desteğinden faydalanmak için kurulu bekleyen 40 girişimci adayının dosyasını Mardin ve Batman KOSGEB Müdürlerinin katılımıyla değerlendirip karara bağladık. Girişimcilik kurulunun değerlendirmesi ve kararı doğrultusunda 40 girişimci iş yerini kurma yolunda her bir işletme başına 50 bin hibe ve 100 bin makine teçhizat için teminat mektubu karşılığında kredi kullanma hakkına sahip olacaklar. Bu kapsamda Şırnak ekonomisine ortalama 2 milyon hibe yoluyla ve 4 milyon ise kredi yoluyla kazandırılmış olacak. KOSGEB’in Şırnak’ta önemli ve aktif çalışmalarından her daim desteklerini gösteren Şırnak Valisi Mehmet Aktaş’a teşekkür ederiz” dedi.

Şırnak ekonomisinde yaşanan son gelişmelerin de değerlendirildiği ziyarette Vali Aktaş, esnaflara ve küçük ölçekli sanayi işletmelerine verdikleri desteklerden dolayı KOSGEB Müdürü Abdullah Yurten’e teşekkür ederek, kurumun hedeflerine ulaşmasında yürütülecek çalışmalarda başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.