MHP İLÇE BAŞKANI ÖKTEN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

MHP İLÇE BAŞKANI ÖKTEN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
MHP Silopi İlçe Başkanı Veysi Ökten 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.MHP Silopi İlçe Başkanı Veysi Ökten 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, kadına...
 

MHP Silopi İlçe Başkanı Veysi Ökten 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

MHP Silopi İlçe Başkanı Veysi Ökten 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, kadına yönelik şiddeti kınayarak caydırıcı tedbirler alınması gerektiğini söyledi.

Kadının toplumdaki rolünün tartışılamayacağını belirten Ökten açıklamasında, "Toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir. Yıllardan beridir bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar hayatın her alanında kadınların büyük çaba ve başarılarına şahit olunmuştur. Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Nitekim kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatın içinde eşit, onurlu ve saygın bir yeri olması gerekir ve bunun artmasında da herkese büyük görevler düşmektedir. Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır. Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir önemi olan ve sevgiyi, nezaketi, inceliği öğreten yine onlardır. Ailesine katkı sağlamak uğruna nasır tutmuş elleriyle, şehit evladını vatan toprağına uğurlarken döktüğü gözyaşlarıyla, umudun hiç eksik olmadığı bakışlarıyla, duanın ve iyi dileklerin çağlayan gibi aktığı sözleriyle kadınlar milletimizin ruhu olmuştur. Günümüzde kadınlarımızın maalesef hak ettikleri ilgiyi, desteği ve saygıyı yeterince gördüklerinden bahsetmemiz çok zordur. Özellikle kadınlarımıza yönelik insanlık dışı saldırıların, şiddet uygulamalarının, taciz ve tecavüz vakıalarının endişe verici bir şekilde arttığı görülmektedir. Son derece hazin ve trajik bu rezaletlerin önlenmesi, engellenmesi ve suçluların hak ettikleri cezayı bulması çok zaman vicdanları tatmin edecek düzeyde olmamaktadır. Bu vesileyle her şeyin en güzeline layık olan Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.