38 Yıldır Ameliyat Olmak İsteyen Hasta, Cizre`de Sağlığına Kavuştu

38 Yıldır Ameliyat Olmak İsteyen Hasta, Cizre`de Sağlığına Kavuştu
Şırnak'ın Silopi İlçesinde ikamet eden ve 38 yıldır boynundaki Tiroid (Guatr) nedeni ile ağrı ve nefes darlığı olan hasta Cizre Devlet Hastanesinde yapılan iki saatlik başarılı ameliyatla sağlığına kavuşurken,...
 

Şırnak’ın Silopi İlçesinde ikamet eden ve 38 yıldır boynundaki Tiroid (Guatr) nedeni ile ağrı ve nefes darlığı olan hasta Cizre Devlet Hastanesinde yapılan iki saatlik başarılı ameliyatla sağlığına kavuşurken, Hastanın boğazından 19 Cm’lik tiroid bezi çıkarıldı.

         Şırnak’ın Cizre ilçesi Dr.Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniğine boyunda şişlik,ağrı ve nefes darlığı şikayeti ile başvuran 65 yaşındaki Ümyane Bilgeç,yapılan iki saatlik başarılı ameliyattan sonra sağlığına kavuşurken.Hastanın boğazından 19 Cm’lik dev bir Trioid bezi çıkarıldı.

         38 yıldan bu yana boğazındaki guatr’dan kurtulmak için ameliyat olmak isteyen ancak boğazındaki guatr’ın zehirli olmasından korktuğu için ameliyat olamayan 65 Yaşındaki Ümyane Bilgiç,Cizre Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hüsamettin Bayraktar’ın yapmış olduğu başarılı ameliyatla hasta 38 yıl sonra sağlığına kavuşmuş oldu.

         Cizre’de gerçekleşen başarılı ameliyatla ilgili açıklama yapan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüsamettin Bayraktar;2 ay önce geçici görevlendirme nedeniyle gittiğim Silopi’de muayene ettiğim hastalardan Ümyane Bilgeç (65) isimli hastanın yapılan testler sonrası ameliyat olması gerektiğine karar verdim. Hasta bu şikâyetlerle yaklaşık 38 yıldır devam ettiğini ancak ameliyatını bir türlü yapamadığını söyledi. Ağrıları artan hasta Cizre’de son bir kez muayene ettikten sonra ameliyat olmasına ikna ederek, Ameliyat için hazırlıklara başladık. Anestezi hazırlığından sonra başarılı bir operasyon geçiren hastayı ameliyattan 2 gün sonra taburcu ettik. Hastanın yapılan kontrollerinde kan tetkikleri ve ses kalitesinde bir anormallik olmayan hasta, ziyaretime gelerek başarılı ameliyattan dolayı teşekkür etti. Buda bizi hem mutlu etti hem de gururlandırdı.”

         Bayraktar,”Bu vasıtayla Cizre Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesinde de bu tür tiroid (Guatr) ameliyatlarının güvenle yapılabildiğini belirtmek isterim.”dedi.

         38 yıl boyunca boynundaki Şişlik,ağrı ve Nefes Darlığından iki saatlik başarılı bir ameliyat ile kurtulan 65 Yaşındaki Ümyane Bilgeç,38 yıl boyunca bu ağrılar ve hastalığım yaşamımı zehir etmişti.Defalarca ameliyat olmak istedim ancak guatr’ın kötü huylu olmasından korktuğum için bir türlü ameliyat olmadım.Ama iki ay önce Silopi’de beni muayene eden Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hüsamettin Bayrak,guatr’ın çok büyüdüğünü ve ameliyat olmam gerektiğini söyleyince bende tamam dedim.Cizre Devlet Hastanesinde geçirdiğim başarılı ameliyattan sonra boynumdaki şişkinlik,ağrı ve nefes darlığı şikayetlerimde sona erdi.Sanki yeniden doğmuş gibiyim.Şuan da sağlığım çok iyi ve kendimi de çok iyi hissediyorum.” dedi.

         Bölgede bu tür başarılı hekimlere büyük ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Bilgeç,benim gibi hastalar artık korkmadan ameliyat olabilecekler ve hem de çevre illere gitmeye gerek duymadan.Bu vesile başta Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hüsamettin Bayraktar olmak üzere bütün doktorlara ve hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum.”dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.