SAĞLIK-SEN ENGEL TANIMAYANLARI BİR ARAYA GETİRDİ

SAĞLIK-SEN ENGEL TANIMAYANLARI BİR ARAYA GETİRDİ
Sağlık-Sen bünyesindeki Engelliler Komisyonu tarafından organize edilen “İnanıyorsan Engel Tanımazsın” isimli forum ile engelliler bir araya geldi. Sağlık-Sen Engelliler Komisyonu tarafından “İnanıyorsan Engel Tanımazsın”...
 Sağlık-Sen bünyesindeki Engelliler Komisyonu tarafından organize edilen “İnanıyorsan Engel Tanımazsın” isimli forum ile engelliler bir araya geldi. 

Sağlık-Sen Engelliler Komisyonu tarafından “İnanıyorsan Engel Tanımazsın” isimli bir forum düzenlendi. Programa Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Karabay, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, Ampute Futbol Milli Takımı oyuncusu Fatih Şentürk ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılışında konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, engelliliğin hayatın herhangi bir döneminde herkesi bir şekilde yakalayabilecek ve asla kayıtsız kalınmaması gereken bir olgu olduğunu söyledi. Bu doğrultuda gerçeklik üzerinde zihinleri yoğunlaştırmak gerektiğini söyleyen Memiş, düşüncelere yeni ufuklar, yeni istikametler vermenin önemine vurgu yaptı. Sağlık-Sen olarak engellilerin çalışma şartlarında yaşadığı zorlukların, sıkıntıların ve taleplerin farkında olduklarını ifade eden Memiş, “Bu konuda daha etkin, daha nitelikli çalışmalar ve analizler yaparak sendikal mücadelemizde yeni bir alan oluşturmayı arzu ettik. Yaklaşık 6 ay önce teşkilatlanmasına başladığımız Sağlık-Sen Engelliler Komisyonumuzun bugün burada ‘inanç ve engel’ bağlamındaki bu organizasyonunu da son derece anlamlı buluyor, bu çabalarından dolayı arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi. 

Engelliler Komisyonu Başkanı Kemal Ergün ise, bazılarının hayata doğuştan engelli başladığını ancak birçok kişinin insan eliyle bir engel sahibi olduğunu ifade etti. “Kimilerimiz dikkatsiz bir sürücünün kurbanı olurken, kimilerimiz de yine insanın sebep olduğu kazalar sonucu engelli oluyoruz” diyen Ergün, “Bu nedenle engellilik yaşamın ama çoğunlukla insan eliyle gerçekleştirilen hataların, ihmallerin, dikkatsizliklerin bir sonucunu oluşturuyor. Engellerimizle yaşamaya çalışırken ise en büyük zorluğu karşımıza çıkartılan engelleri aşma konusunda yaşıyoruz” dedi. 

Tekerlekli sandalyenin geçemeyeceği rampalarla, yürüme yollarını kullanarak yürümeye çalışırken bozulan şeritlerle, yürüme bantlarına park eden arabalarla mücadele etmek zorunda kaldıklarını belirten Ergün, “Ancak her şeye rağmen yaşamaya dair arzumuz ve başaracağımıza dair inancımız tamdır. Önümüzdeki engelleri inanarak aşmaya çalışıyoruz. Sahip olduğumuz engellere takılmadan yaşayarak, toplumda var olmanın, doğuştan ya da sonradan kazandığımız bu engellerin önümüzde birer engel olmadığını dünyaya kanıtlamak adına mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından SASAM Sosyal Politikalar Direktörü Dr. Özcan Kars’ın moderetörlüğünü yaptığı “İnanıyorsan Engel Tanımazsın” forumunda AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, ASPB Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Önal İnaltekin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar ve Ampute Futbol Milli Takımı oyuncusu Fatih Şentürk birer konuşma yaptı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.