ŞIRNAKLI METİN NAS YILIN PARAMEDİKİİ SEÇİLDİ

ŞIRNAKLI METİN NAS YILIN PARAMEDİKİİ SEÇİLDİ
Şırnaklı Paramedik Metin Nas Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Paramedik Derneğinin düzelttiği bu yıl 5.olan Altın Ambulans Oscar Ödüllerinde Daha önce yaptıkları çarpıcı hikayelerle Halk oylaması sonucu 1. çıkan...
 Şırnaklı Paramedik Metin Nas Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Paramedik Derneğinin düzelttiği bu yıl 5.olan Altın Ambulans Oscar Ödüllerinde Daha önce yaptıkları çarpıcı hikayelerle Halk oylaması sonucu 1. çıkan Metin Nas 2018 yılının 'Yılın Paramedik'i Seçildi.

Metin NAS' inşaatta çalışmak için gelen bir işçinin , yaptığı muayene sonucu şimdiye kadar fark edilmeyen Aort Kalp Yetmezliği hastalığını , tespit edip yönlendirmeler ve sevk sonucu erken tedavi ile hayatını kurtarmış idi.

 Ankara Demonti Hotelde Yapılan Ödül Töreninde, Metin Nas'ın Ödülünü veren, MHP Antalya Milletvekili ve TBMM Sağlık ,Aile, Çalışma ve Sosyal işleri komisyonu başkanı Prof.Dr. Ahmet Selim Yurdakul Tebrik dileklerini iletti.

Ödül Töreninde Konuşan Metin NAS; "Şuan sorsanız , ne iş yaptığımı bilmezler, okuma ve yazmaları yok ve tek kelime türkçe bilmeyen bir aileden geldim. yaptığım, uyguladığım her kararın arkasında kaldılar, ve hiç bir zaman benden desteklerini esirgemediler. Hep güvendiler. Biliyorum. O yüzden ben bu ödülü, Annemle babam ve en önemlisi de , bu ödülü alırken en büyük sevinci yaşayan Tüm Şırnak Halkı adına sizlerden alıyorum. Bu ödülü ben değil bilakis onların kazandığını düşünüyorum. Ve hepsi adına sizlere teşekkür ediyorum. " dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.