Şırnak Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrencilerine Burs

Şırnak Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrencilerine Burs
Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Sosyal Hizmet bölümlerini tercih eden öğrencilerine sıralamaya göre 9 ay boyunca...
 

Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Sosyal Hizmet bölümlerini tercih eden öğrencilerine sıralamaya göre 9 ay boyunca her ay burs verilecektir.

Şırnak Üniversitesi yönetimi olarak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı tarafından İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Sosyal Hizmet Bölümleri tercih eden  ilk 5 sırada yerleşmiş öğrencilere 9 ay süresince  (en az) 200 TL olmak üzere burs verileceği belirtildi.

Şırnak Üniversitesi ile ilgili genel bilgiler; Şırnak Üniversitesi 22 Mayıs 2008 tarihinde, 2809 Sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanunu’nun Ek 101. Maddesi uyarınca kurulmuştur. Aynı yıl, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 130. ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13. maddesi uyarınca Prof. Dr. Ali Akmaz’ı Üniversitemize Kurucu Rektör olarak atamıştır. Rektörlük süresi 2012 yılında dolan Prof. Dr. Ali Akmaz, Üniversitemizde ilk kez yapılan Rektörlük Seçiminde en fazla oyu almış ve Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül tarafından Eylül 2012’de ikinci kez Rektör olarak atanmıştır.

Kurucu Rektör Prof.Dr. Ali Akmaz`ın 2015 yılı Şubat ayında Rektörlükten ayrılmasından sonra, yapılan Rektörlük Seçiminde en fazla oyu alan Prof.Dr. Mehmet Nuri Nas, 18 Mart 2015 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Rektör olarak atanmıştır.

Üniversitemizde yaklaşık olarak 11 ay Rektör Vekili olarak görev yapan Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası`nın 130`uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13. maddeleri uyarınca üniversitemize Rektör olarak asaleten ataması yapılmıştır. 13 Mart 2018 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Rektör olarak atanmıştır.

Kuruluşumuzdan bu yana her geçen gün büyük bir azim ve gayretle çalışmalarımıza devam ederek başarı grafiğimizi yükseltmekteyiz. Şırnak Üniversitesi olarak kuruluş aşamasında dört akademik, bir idari personel ve bir geçici personelle başladığımız yolumuza, 255 akademik personel, 184 idari personel, 73 geçici hizmetli personel ve 3108 öğrencisiyle devam ederek büyük bir aile olmanın haklı bir gururunu yaşamaktayız.

Fiziki imkansızlıklara rağmen Üniversitemizi bilim yuvası yapma çabamızdan hiçbir zaman taviz vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üniversitemizde dört Meslek Yüksek Okulu, iki Yüksek Okul, dört Fakülte, iki Enstitü ve Rektörlüğümüze bağlı üç Bölüm ile 70 açık bölümümüz mevcuttur. Açık olan 70 bölümün 34’ünde fiilen eğitim öğretim faaliyetleri devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.