Şırnak Üniversitesinde Besyo Özel Yetenek Sınavı Başvuruları Başlıyor

Şırnak Üniversitesinde Besyo Özel Yetenek Sınavı Başvuruları Başlıyor
Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESY0) 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı başvurularının 3-9 Ağustos tarihlerinde başlayacağı bildirildi. Şırnak...
 

Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESY0) 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı başvurularının 3-9 Ağustos tarihlerinde başlayacağı bildirildi.

Şırnak Üniversitesi’nden alına bilgiye göre, "Yüksekokulun Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümüne bu yıl 20’si bayan, 25’i erkek olmak üzere 45 öğrenci, yine aynı bölüme 4’ü bayan, 4’ü erkek olmak üzere toplam 8 milli sporcu ve buna ek olarak 2’si bayan, 3’ü erkek 5 engelli aday olmak üzere toplam 58 öğrenci alınacak. Başvurular 06-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak

Adaylar ön kayıt başvurularını 03-09 Ağustos tarihleri arasında,  https://sirnak.besyosinav.com/aday/ adresinden online olarak gerçekleştirecek. Ön elemeyi geçerek özel yetenek sınavına giriş hakkı kazanan aday listesi yaklaşık bir hafta sonra açıklanacak. Özel yetenek sınavları ise Şırnak üniversitesi BESYO Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları ise yaklaşık bir ay sonra açıklanacak. Şırnak Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavları hakkında ayrıntılı bilgiye http://www.sirnak.edu.tr/yeni/HD1497_.html adresinden ulaşılabilir.

Şırnak Üniversitesi Genel sekreteri Doç. Dr. İbrahim Baz, “2008 yılında kurulan üniversitemiz, insan merkezli eğitim-öğretim faaliyetleriyle milli ve manevi değerlerini özümsemiş nitelikli bireyler yetiştirmek, kaliteli sağlık hizmeti sunmak, araştırma ve sosyal faaliyetlerini evrensel standartlarda yürüterek bölgenin ve ülkenin sosyal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik kalkınmasına katkı sağlamayı amaç edinmiştir. Bugün üniversitemiz, fiziki yapılanması, sahip olduğu tesisleri, sunduğu, sosyal, kültürel ve sportif imkânları, sürekli kendilerini yenileyen öğretim elemanları vasıtasıyla nitelikli eğitim-öğretim veren çağdaş ve butik bir üniversite haline gelmiştir. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz, ilimiz ve bölgemizde spor kültürünü yaygınlaştırma, ulusal ve uluslararası düzeyde spor bilincini oluşturma ve insan kaynaklarının istihdamını sağlama gibi birçok görevi üstlenme arzu ve gayretindedir. 2018-2019 Öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak olan Yüksekokulumuz sizlerle aynı heyecanı yaşamaktadır. Sınavda tüm adaylar eşit şartlarda yarışacaktır. Özel Yetenek Sınavı uygulama esaslarının açıklandığı bu kılavuz, sınav sistemi hakkında bilgi sahibi olmanız açısından önemlidir. Özel Yetenek Sınavına katılacak tüm adaylara başarılar diliyorum. Gelin Şırnak’ta kadim tarihe tanık olun ve aydınlık yarınlara birlikte yürüyelim” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.