Şırnak Üniversitesinde Kayık Keyfi

Şırnak Üniversitesinde Kayık Keyfi
Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Mehmet Emin Acar Kampüsü öğrencileri 10 bin metrekarelik yapay gölde kayığa biniyor. Üniversite yönetimi tarafından öğrencilere farklı sosyal etkinlik sunmak...
 

Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Mehmet Emin Acar Kampüsü öğrencileri 10 bin metrekarelik yapay gölde kayığa biniyor.

Üniversite yönetimi tarafından öğrencilere farklı sosyal etkinlik sunmak için bir süre önce Trabzon`dan 3 metre uzunluğunda kayık sipariş edildi. Şırnak`a getirilen kayık, yerleşkedeki yapay göle indirilirken kayıkla gezinti yapan öğrenciler uygulamadan duyduğu memnuniyet dolayısıyla üniversite yöneticilerine teşekkür etti.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, öğrencilere yönelik ve öğrencilere dokunacak projeleri hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

Çok güzel kampüse sahip olduklarını ifade eden Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, “Üniversitemizi tercih eden öğrenciler kendisini yalnız hissetmeyecek ve sıkılmayacaktır. Spor branşındaki tesislerimizin yanı sıra çeşitli etkinlikler de yapmaya çalışıyoruz. Şırnak`taki terör algısını kırmak adına çalışmalarımız sürüyor. `Kayık keyfi` adı altında arkadaşlarımızla çalışma yaptık. 10 bin metrekarelik yapay gölümüzde öğrencilerimiz kayığa biniyor." diye konuştu.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, eğitim öğretim sezonunda öğrenciler tarafından kayığa büyük talep olacağını göz önünde bulundurarak ikincisinin siparişini de verdiklerini sözlerine ekledi.

Kayıkla gezinti yapan Şırnak Üniversitesi öğrencisi Özgür Uçar, üniversite yönetiminin öğrencilere yönelik uygulamasından duyduğu memnuniyeti belirterek, Kayığa binerek stres atıyoruz. Kentte sosyal anlamda belki yeterince aktivitemiz yok ama üniversite bu açığı kapatmak adına çalışmalarını çok olumlu buluyorum. Denizimiz yok ama yapay gölette kayık keyfimi yapıyoruz. Kayık kampüse gerçekten çok ayrı bir hava oluşturdu." dedi.

Şırnak Üniversite öğrencisi Hasan Caner ise yapay gölde kayık keyfini yaşadığını vurgulayarak, "Öğrenciler için güzel bir uygulama oldu. Şırnak`ta bunun olması daha farklı bir anlam taşıyor." ifadelerini kullandı.

Şırnak Üniversitesi ile ilgili genel bilgiler; Üniversitemiz 22 Mayıs 2008 tarihinde, 2809 Sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanunu’nun Ek 101. Maddesi uyarınca kurulmuştur. Aynı yıl, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 130. ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13. maddesi uyarınca Prof. Dr. Ali Akmaz’ı Üniversitemize Kurucu Rektör olarak atamıştır. Rektörlük süresi 2012 yılında dolan Prof. Dr. Ali Akmaz, Üniversitemizde ilk kez yapılan Rektörlük Seçiminde en fazla oyu almış ve Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül tarafından Eylül 2012’de ikinci kez Rektör olarak atanmıştır.

Kurucu Rektör Prof.Dr. Ali Akmaz`ın 2015 yılı Şubat ayında Rektörlükten ayrılmasından sonra, yapılan Rektörlük Seçiminde en fazla oyu alan Prof.Dr. Mehmet Nuri Nas, 18 Mart 2015 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Rektör olarak atanmıştır.

Üniversitemizde yaklaşık olarak 11 ay Rektör Vekili olarak görev yapan Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası`nın 130`uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13. maddeleri uyarınca üniversitemize Rektör olarak asaleten ataması yapılmıştır. 13 Mart 2018 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Rektör olarak atanmıştır.

Kuruluşumuzdan bu yana her geçen gün büyük bir azim ve gayretle çalışmalarımıza devam ederek başarı grafiğimizi yükseltmekteyiz. Şırnak Üniversitesi olarak kuruluş aşamasında dört akademik, bir idari personel ve bir geçici personelle başladığımız yolumuza, 255 akademik personel, 184 idari personel, 73 geçici hizmetli personel ve 3108 öğrencisiyle devam ederek büyük bir aile olmanın haklı bir gururunu yaşamaktayız.

Fiziki imkansızlıklara rağmen Üniversitemizi bilim yuvası yapma çabamızdan hiçbir zaman taviz vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üniversitemizde dört Meslek Yüksek Okulu, iki Yüksek Okul, dört Fakülte, iki Enstitü ve Rektörlüğümüze bağlı üç Bölüm ile 70 açık bölümümüz mevcuttur. Açık olan 70 bölümün 34’ünde fiilen eğitim öğretim faaliyetleri devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.