Şırnak`ın Kumçatı Beldesinde Husumetli Aileler Barıştırıldı

Şırnak`ın Kumçatı Beldesinde Husumetli Aileler Barıştırıldı
Şırnak'ta, kanaat önderlerinin araya girmesiyle iki aile arasındaki husumet sona erdirildi. Şırnak'ın Kumçatı Beldesinde iki aile arasında yaşanan silahlı kavga nedeniyle çıkan husumet, bölgenin...
 

Şırnak’ta, kanaat önderlerinin araya girmesiyle iki aile arasındaki husumet sona erdirildi. Şırnak’ın Kumçatı Beldesinde iki aile arasında yaşanan silahlı kavga nedeniyle çıkan husumet, bölgenin tanınmış âlimlerinin çabası sonucu sona erdi.

Şırnak’ın Kumçatı Beldesinde bundan bir yıl önce Saknak ve Yıldırım aileleri arasından arazi anlaşmazlığı nedeniyle bir kavga olmuştu. Olayda, Yıldırım ailesinden olan Üniversite öğrencisi Nihat Yıldırım (21) hayatını kaybetmiş, Saknak ailelerinden 3 kişi de yaralanmıştı.

Bir yıl süre ile aralarında husumet olan aileleri barıştırmak için bölgenin tanınmış âlimleri devreye girdi.  Öğle namazının ardından Kumçatı Beldesi İhsan Camiinde Bölgenin tanınmış âlimlerinden Molla Abdullah Deniş, Şeyh Nimet Sevinik ve beldenin ileri gelenlerinin araya girmesiyle Yıldırım ve Saknak ailelerinin arasındaki husumet sona erdirildi.

Her iki ailenin mensupları musafaha edip Kur’an’ı Kerim’im altından geçerek barıştılar.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.