Şırnaklı Çocuklar, Akrobasi Basketbol Gösterisinde Gönüllerince Eğlendi

Şırnaklı Çocuklar, Akrobasi Basketbol Gösterisinde Gönüllerince Eğlendi
Türkiye`nin tek akrobatik basketbol şov grubu “Karizma Show”, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Kardeşlik ve Spor Turnuvaları” kapsamında Şırnak'ta gösteri yaptı. Şırnak'ta...
 

Türkiye`nin tek akrobatik basketbol şov grubu “Karizma Show”, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Kardeşlik ve Spor Turnuvaları” kapsamında Şırnak’ta gösteri yaptı.

Şırnak’ta “Kardeşlik ve Spor Turnuvalarının” tamamlanmasının ardından Türkiye`nin ilk ve tek basketbol akrobasi grubu Karizma Show, gösterisi çocuklar tarafından ilgi ile izlendi. Karizma Show’un akrobasi gösterisini izleyen çocuklar gönüllerince eğlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Kardeşlik ve Spor Turnuvaları” kapsamında müsabakaların ardından ödül töreni düzenlendi. Şırnak Gençlik Merkezi salonunda düzenlenen ödül törenin ardından Karizma Show gösteri yaptı. 

Şırnak’ta ilk defa düzenlenen gösteride grubun basketbol topuyla yaptığı akrobatik smaç gösterisi, büyük ilgi çekti. Kurdukları iki trambolin yardımıyla basketbol potasına uçarak smaç gösterisi yapan ekip, tehlikeli akrobatik hareketlerle de izleyen çocukları heyecanlandırdı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Ekinci, terör saldırılarının ardından güvenlik güçlerince kentte gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla artık huzurun yaşandığını söyledi.

Huzurun yatırımları da beraberinde getirdiğini, binlerce öğrenciyi sporla buluşturduklarını ifade eden Ekinci, yaşanan sıkıntıları bertaraf etmek, gençlere spor imkanı sunmak için Gençlik ve Spor Bakanlığının kentte birçok projeyi önümüzdeki süreçte hayata geçireceğini belirtti.

Şırnak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Ekinci, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Kardeşlik ve Spor Turnuvaları yapılıyor. Bu gün turnuvaların son günüdür. Bu turnuvalar Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bu sene 9 ilde uygulanan bir projedir. 27 Temmuz ve 19 Ağustos tarihleri arasında yapılan bir turnuvadır. Bu turnuvaların finali de 20 Ağustos’ta Şanlıurfa ilinde yapılacak. Bu gün yapılan final maçların ardından ödül töreni düzenledik. Ödül törenimizin ardından ise çocuklarımız için Karizma Show’un güzel bir gösteri sunacaklar. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bu tür etkinlikler aç ve muhtaç bir bölgedir. Bu tür etkinliklerin bizde olması, çocuklarımıza ayrı bir mutluluk veriyor. Çocuklarımızı ayrı bir neşelendiriyor. En azından önceki dönemlerindeki olumsuz psikolojilerinden kurtulup, farklı bir havaya girebiliyorlar. Çocuklarımız sporu seviyor. Biz onları 24 saat bile burada tutabiliyoruz. Sporla ilgili yapılan etkinliklerde katılım çok yüksek oluyor. İnşallah Şırnak adına daha güzel günler bekliyor çocuklarımızı. Spor adına daha güzel çalışmalar yapacağız” dedi.

Çocukların Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait spor tesislerinden ayrılmak istemediklerini ve düzenlenen bu tür etkinliklere de 3-4 saat öncesinden geldiklerini dile getiren Ekinci, şöyle dedi: "Çocuklar burayı ve sporu çok seviyor. Sporla ilgili yapılan etkinliklere gerçekten katılım çok yüksek. Çocukların çok hoşuna gitti, bu sevindirici bir şey. İnşallah Şırnak adına daha güzel günler çocuklarımızı bekliyor, spor adına daha güzel çalışmalarımız ve etkinliklerimiz olacak. Her şey Şırnak için."

Karizma Show basketbol gösteri takımı sporcusu Emre Saraç da Şırnaklı çocukların spora ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sporun çocuklar için önemli olduğunu anlatan Saraç, "Çocukları eğlendirmeye geldik. İnşallah hep beraber mutlu ve huzurlu bir gün geçiririz. Ekibimizle birlikte Şırnak`ta olmaktan mutluyuz. Çocuklara şov yapmanın mutluluğunu yaşadık. Gururlandık. Çocuklarımız ve kardeşlerimiz sporla büyüsün." diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde antrenör Abdullah Ergin, Karizma Show basketbol grubunun hem büyükler hem de küçükler için çok güzel bir gösteri sunduğunu belirtti.

Ergin, "Küçükler için yaptığımız bir etkinlikti, yetişkinler de gösteriyi izlemeye geldiler. Hem büyükler hem de küçükler için iyi bir etkinlik oldu. Katıldıkları için Şırnak halkına ve çocuklarına ve buraya geldikleri için de Karizma Show ekibine teşekkür ederiz." dedi.

10 yaşındaki Engelli Musa Sevim de gösterinin güzel olduğunu aktardı.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.