Şırnaklı Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı

Şırnaklı Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı
Şırnak'ın Silopi ilçesinde 23 hacı adayı, dualar eşliğinde kutsal topraklara uğurlandı. Hac vazifelerini yapmak üzere kutsal topraklara doğru yola çıkan 23 hacı adayı, sevinç ve gözyaşlarıyla...
 

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 23 hacı adayı, dualar eşliğinde kutsal topraklara uğurlandı. Hac vazifelerini yapmak üzere kutsal topraklara doğru yola çıkan 23 hacı adayı, sevinç ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Kutsal topraklara giderek dini vazifeleri olan hac ibadetini ifa etmenin mutluluğunu yaşayacak olan hacı adayları, aynı zamanda sevdiklerinden ayrı olmanın da hüznünü yaşıyorlar.

Hac vazifelerini yapmak üzere yol çıkan Şırnak’ın Silopi ilçesindeki hacı adayları, ilçede bulunan Miraç Caminde bir araya geldiler. Camide cemaatle kılınan yatsı namazın ardından kafile, dualar eşliğinde uğurlandı.

Yaşadıkları heyecanı ve mutluluğu değerlendiren hacı adayları, kutsal topraklarda hac ibadetini yapacakları için çok mutlu olduklarını söylediler.

Hacı adaylarından İsa Melez, hac ibadetini yerine getireceği için meraklı ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Kâbe’de tavaf yapınca ve namaz kılınca İslam âleminin içinde olduğu durumdan kurtulması için Allah’a bol bol dua edeceğini vurgulayan Melez, “İlk defa kutsal topraklara hac ibadetimi yerine getirebilmek için hazırlık yaptım. İnşallah kazasız belasız Mekke’ye ulaşırız. Oradaki atmosferi, heyecanı çok merak ediyorum. Orada ibadetimi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağım. Namaz kılınca tavaf yapınca İslam âlemi için bol bol dualar edeceğim. Şu an adeta zillet içerisinde olan Müslümanlar için bol bol dua edeceğim. İslam âleminin yekvücut olması için rabbime yalvaracağım. İnşallah ibadetim ve dualarım kabul olur.” dedi.

Hacı adaylarından Selahattin Bağışlar ise Kâbe’ye dokunabilmenin hayalini kurduğunu belirterek, hac ibadetini yerine getirme zamanının geldiğini ifade etti.

Bağışlar, “ en ilk defa Mekke’ye Peygamber Efendimizin dünyaya teşrif ettiği kutlu şehre gideceğim. Kıblemiz olan Kâbe’ye gücü olan Müslümanların üzerine farz olan hac ibadetimi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağım. İnşallah yıllarca hasretini çektiğim, hayalini kurduğum kutsal topraklara gidiyorum. Rabbim ibadetimizi kabul eylesin.” ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.