ŞIRNAK`TA `İSTİHDAM VE YATIRIM OLANAKLARI` PANELİ

ŞIRNAK`TA `İSTİHDAM VE YATIRIM OLANAKLARI` PANELİ
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), Ticaret ve Sanayi Odası, Şırnak Üniversitesi ve Güneydoğum Derneği işbirliği ile “Şırnak’ta İstihdam ve Yatırım Olanakları” paneli düzenlendi. Şırnak Üniversitesi Mehmet...
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), Ticaret ve Sanayi Odası, Şırnak Üniversitesi ve Güneydoğum Derneği işbirliği ile “Şırnak’ta İstihdam ve Yatırım Olanakları” paneli düzenlendi.  

  Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen panele, Vali Yardımcısı Adem Ergül, Şırnak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, TSO Başkanı Osman Geliş, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sanayiciler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 Açılış konuşmasını yapan DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, “Ajans olarak kuruluş amacımız istihdamın geliştirilmesi, potansiyelin bulunabilmesi, bölgeler arasındaki eksiğin ortadan kaldırılmasının hamlelerini bulabilmek. Burada Şırnak dört ilimizden TRC3 bölgesinde hiç kuşku yok ki bir tık önde. Çünkü Türkiye’nin en genç nüfusu burada. Ama maalesef ki Türkiye’nin en genç nüfusu göç eden bir noktada. Bununla beraber bu panelde bunları tartışacağız. Toplantı bitiminde panelin bir çıktısının olmasını arzu ediyoruz. Çünkü toplantı bittikten sonra belki de büyük projelerde kullanılabilecek, fizibilite olabilecek çıktılara ulaşacağız. Bu anlamda bugün ajans bu tür etkinlikleri herkesle, kamuyla, özel sektörle STK’larla kısacası istihdamın ön planda olduğu, iş imkanlarının arttırılabileceği tüm noktada ajansın bulabilme ihtimali var. Her konuda birlikte çalışma kültürü bizi motive eder. Bizim göremediğimiz açıyı veya sizin göremediğiniz açığı birbirimize söyleyebiliriz” dedi.

  Şırnak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan ise, “İş, istihdam olunca üniversite elinden gelen her şeyi yapıyor, çok güzel çalışkan bir ekibimiz var. Bu panelde özellikle katkıda bulunan tüm kuruluşlara çok teşekkür ediyorum. Girişimci esasında hayal ettiğini icraata dönüştüren kişidir. Biz çalışacağız, gayret edeceğiz. İnşallah bu panelin sonunda da istihdam ile ilgili güzel şeyler çıkacak. İstihdamı arttırmaya çalışacağız” diye konuştu.

  Yapılan açılış konuşmalarının ardından DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ve TSO Başkanı Osman Geliş birer sunum yaptı. Daha sonra panel soru-cevap ve değerlendirme kısmı ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.