Cizre Belediyesi Ünlü Spor Spikeri Erdoğan Arıkan`ı Gençlerle buluşturdu

Cizre Belediyesi Ünlü Spor Spikeri Erdoğan Arıkan`ı Gençlerle buluşturdu
Ünlü Spor spikeri Erdoğan Arıkan, Cizre Belediyesi tarafından organize edilen söyleşi programında Cizreli gençler ve sporseverlerle bir araya geldi. Ünlü Spor spikeri Erdoğan Arıkan ve Beşiktaş...
 Ünlü Spor spikeri Erdoğan Arıkan, Cizre Belediyesi tarafından organize edilen söyleşi programında Cizreli gençler ve sporseverlerle bir araya geldi.

Ünlü Spor spikeri Erdoğan Arıkan ve Beşiktaş Spor Kulübü Taraftarlar ve Dernekler Sorumlusu Burhan Topuz, Cizre Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Sporun hayatımızdaki önemi” adlı söyleşi programına katıldı.

            Cizre Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Sporun hayatımızdaki önemi” adlı söyleşi programı kapsamında Cizre’ye gelen TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan, Beşiktaş Spor Kulübü Taraftarlar ve Dernekler Sorumlusu Burhan Topuz ile birlikte Kaymakamlık Konferans salonunda Cizreli genç futbol severlerle bir araya gelip,spor ile ilgili deneyimlerini paylaştılar.

            Cizre Kaymakamlığı Konferans salonuna gençlerin alkışları ile giren ünlü spor spikeri gördüğü ilgi karşısında büyük bir mutluluk yaşadı.Cizre Belediye Başkanı Faik Arıcan’ın daveti üzerine buraya geldiğini ifade eden tecrübeli spor spikeri,deneyimleri hakkında gençlere bilgiler sunup,gençlerin sormuş olduğu soruları da büyük bir içtenlikle cevaplandırdı.Salonda kendisini dinlemeye gelen Dünya Şampiyonu Şırnak UYAFA Şampiyonu minik sporcuları gören Arıkan,Şırnaklı minik sporculara Türkiye’ye hediye etmiş oldukları başarı ve gururdan dolayı teşekkür etti.

            Cizre Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Sporun hayatımızdaki önemi” adlı söyleşi programından sonra gazetecilere açıklama yapan Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan,”İmar, İhya ve İnşa çalışmalarını yerine getirirken vatandaşlarımızın da sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerden de yararlanmaları için temin, tesis etmeye çalışıyoruz. Bugünde televizyonlardan görmeye alıştığımız tv ekranlarında sıklıkla gördüğümüz Erdoğan Arıkan’ı ilçemizde misafir edip, ilçemizin gençleri ile buluşturduk. Buradaki amacımız bu tarz rol modelleri ilçemizde misafir ederek gençlerimizin moral ve motivasyonlarını yükseltmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda da ilçemizin tanıtımına da katkı sağlıyoruz.”dedi.

Arıcan,”artık geçmiş dönemleri hafızalarımızdan atmaya çalışıyoruz. İki sene önceki Cizre Nasıl şimdiki Cizre nasıl. Huzur ve Güven ortamı içerisinde artık spor adamlarını ilçemizde misafir ediyor ve gençlerimizle buluşturuyoruz. Bundan sonra da sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere devam edeceğiz.”dedi.

            Bu yörenin kendisine yabancı olmadığına ve TRT’deki ilk görevine Diyarbakır’da başladığına vurgu yapan Ünlü Spor Spikeri Erdoğan Arıkan,”Diyarbakır’daki kültür ile buradaki kültür aynı. Sevecen, sıcak, ilgili ve çok güzel bir toplulukla karşılaştım. Genç arkadaşlarımızla burada sohbet etme şansımız oldu. Onlarla deneyimlerimizi paylaşma şansımız oldu. Burada çok güzel bir gün geçirdim ve bundan dolayı da Kaymakam ve Belediye Başkanı Faik Arıcan’a yamış olduğu davet için teşekkür ederim. Cizre’ye hiç gelmemiştim ama bölgeyi bildiğim için aynı sıcaklığı Cizre’de de görünce çok mutlu oldum. Bunun yanında da burada yapılanları ve gelişmeleri görünce de insan seviniyor. Arkadaşlarımızın ilgisini görünce çok sevindim. Gençlerimiz hakikaten Türkiye’de ilerlemekte olduklarını ve onlarda deneyimlerimizden ufak bir katkı sunduysak buradan çok mutlu ayrılacağımı söyleyebilirim. Bu anlamda da buraya gelmek çok farklı ve güzel bir seyahat oldu benim için” diye konuştu.

 

            Beşiktaş Spor Kulübü Taraftarlar ve Dernekler Sorumlusu Burhan Topuz ise,”Beşiktaş Spor Kulübü olarak bölge halkı ve çocuklarının yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Sosyal sorumluluk projesi olarak Kulüp Başkanı Fikret Orman’ın direktifleri doğrultusunda buradaki çocuklara ne yapmamız gerektiğini. Nasıl yaklaşmamız gerektiğini ve bu çocuklara el atmamız gerektiğini bizzat ifade etmişlerdir. Bizde buna binaen buradayız. Beşiktaş’ımızı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bundan sonrada bölgeye yapacağımız bütün faaliyetler devamı edecektir.”dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.