Cizre Sporun Dayanışma gecesi

Cizre Sporun Dayanışma gecesi
Şırnak`ı 3 ligde temsil eden Cizre Spor Futbol Kulübü Başkanlığı tarafından düzenlenen "Cizre Spor Dayanışma Gecesinde" Cizre Spor`a gönül verenler bir araya geldi. ...
 Şırnak`ı 3 ligde temsil eden Cizre Spor Futbol Kulübü Başkanlığı tarafından düzenlenen "Cizre Spor Dayanışma Gecesinde" Cizre Spor`a gönül verenler bir araya geldi.

            Türkiye Futbol Federasyonu 3.Lig 3.Gurupta Şırnak ilini temsil eden Cizre Spor Kulübü yönetim kurulu tarafından Divan Otelinde Cizre Spora gönül verenler ile yemekli gecede bir araya geldi.

            Cizre Spor Kulüp Başkanlığı tarafından organize edilen "Cizre Spor Dayanışma Gecesinde" konuşan Şırnak Valisi Mehmet Aktaş,"Cizre Spor genelde Şırnak`ın özelde de Cizre`nin önemli değerlerinden bir tanesidir.Bu değerin en üst düzeyde temsil edilmesi bütün Şırnaklıların ve bütün Cizrelilerin en önemli görevlerinden bir tanesidir" dedi.

            Aktaş,"Spor genel ve özelde de Futbol insanlarımızı bir araya getiren,onların birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren.Sevgi,saygı ve kardeşlik bilincini yukarılara çıkaran ve bunların üstüne hemşerilik ruhunu ortaya çıkaran ve taşıyan bir spor dalıdır.Bu noktada da Şırnak`ımızı profesyonel liglerde temsil eden tek takım Cizre Spordur.Dolayısıyla hem ilimiz genelindeki birlik,beraberliğimizin daha da pekiştirilmesi noktasında hem de Şırnak`ımızı ve Cizre`mizi bütün ülke esasında en iyi şekilde temsil edilmesini sağlayan bayrak niteliğindeki bir semboldür,bir değerdir Cizre Spor.Dolayısıyla bu değer sahip çıkmak hepimizin en önemli vazifelerinden bir tanesidir.Bu salonda bugün sizlerin bir araya gelmesi ve ilgi göstermenizde bu sıkıntıyı paylaştığımız ve bu sıkıntından Cizre Sporumuzu kurtarmak istediğinizin bir sonucu ve yansımasıdır."diye konuştu.

            Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arınca ise,illerin,ilçelerin ve yörelerin değerleri vardır.Bu değerler o yörenin daha çok tanınmasına,tanıtılmasına katkı sağlar.Aynı zamanda da bu değerler vasıtası ile yapılan etkinlikler vasıtasıyla o yörenin insanlarına da moral verir motivasyonu artırır.Bu kadim ilçenin birçok değeri var.Tarihinden baktığınız zaman Kırmızı Medresesi.Dini değerlerden baktığınız zaman Hz. Nuh Peygamber Türbesi.Doğasına baktığınız zaman kendiliğinden yetişen Nergiz çiçeği ve akla gelmeyen birçok değer.Bu değerlerden bir tanesi de sportif değerdir.Cizre Spor bu ilçenin önemli bir değeridir.Bölgemizin profesyonel futbol liglerindeki tek temsilcisi Cizre Spordur.Ülkemizin dört bir yanına futbol maçlarını oynamak için gittiğinde hem o yörenin insanlarını tanıyor hem de o yörenin insanları bu yörenin insanlarını tanıyor.Yani aslında sadece futbol değildir,bir çok katkı sağlıyor.Önemli olan elimizdeki bu önemli değerin en üst seviyede,en yüksek seviyeye çıkarmak ve başarılı kılmaktır."dedi.

            Arıcan,onursal başkanlığını yapmaktan gurur duyduğum bu kıymetli değerimize ne mutlu ki Cizreliler Sahip çıkmıştır.Burada bulunan başta Şırnak Valimiz ve değerli iş adamlarımız bu kıymetli değerimize sahip çıkmışlardır."dedi.

            Cizre Spor Kulüp Başkanı Maruf Sefinç ise,"Cizre Spor kimsenin tekelinde değildir,Cizre Sporun halkın takımı olduğunu,hiç kimsenin tekelinde olmadığını,mevcut yönetim olarak her zaman gönüllülük esasıyla hareket ettiğimiz daima dile getirdik.getirmeye devam edeceğiz."dedi.

            Ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerine vurgu yapan Sefinç,"hepiniz gibi bizlerde maddi olarak çoğu zaman zorluk çekiyoruz.Yaşanan bu zorluğa rağmen bölge halkının tek sevdası olan Cizre Sporu ayakta tutmak için var gücümüzle çalışsak da bu çalışmamızın tek başına yetersiz olacağı ve birlikten kuvvet doğacağının da bilincindeyiz.Bizler Cizre`mizin adını en yüksek mecralara duyurmak için bu denli çaba ve sarf ederken siz bölgenin kıymetli iş adamlarının da desteğini bekliyor,birlik ve beraberlikle güzel yerlere varacağımızı diliyorum."dedi.

            Gecenin Sonunda Cizre Spora Vermiş oldukları desteklerden Dolayı Şırnak Valisi Mehmet Aktaş,Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanı Faik Arıcan,İlçe Emniyet Müdürü Güngör Yıldız,İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Halik Yaşar Güler`e ve Cizre Sporun kurulduğu günden bu yana kulübe başkanlığı yapanlara Cizre Spor Kulübü yönetim Kurulu üyeleri tarafından plaket verilirken,İş adamlarına da Cizre Spor Forması hediye edildi.

            Cizre Spor Kulübü tarafından organize edilen dayanışma gecesi geç saatlere kadar sürdü.

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.