HAKEM SUAT ARSLANBOĞA CİZRE`DE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

HAKEM SUAT ARSLANBOĞA CİZRE`DE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Süper Lig Hakemlerinden Suat Arslanboğa, Şırnak'ın Cizre İlçesinde Belediyenin düzenlemiş olduğu “Söyleşi” etkinliği programında öğrencilerle bir araya geldi. ...
Süper Lig Hakemlerinden Suat Arslanboğa, Şırnak’ın Cizre İlçesinde Belediyenin düzenlemiş olduğu “Söyleşi” etkinliği programında öğrencilerle bir araya geldi.

            Süper Lig Maçlarını yöneten 22 orta hakemden biri olan Suat Arslanboğa Cizre Belediyesinin Öğrencilere yönelik Hükümet Konağında düzenlemiş olduğu “Söyleşi” etkinliğinin program konuğu oldu.

            Cizre Belediye Başkanlığının daveti üzerine Cizre’de halı saha futbol turnuvasının Final Maçını başarılı bir şekilde yöneten tecrübeli süper lig hakemi Suat Arslanboğa, öğrencilere yönelik düzenlenen programda Hakemlik mesleğini öğrencilere anlattı.

            Hükümet konağında düzenlenen programda salonu dolduran öğrencilere hitaben konuşma yapan Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanı Faik Arıcan, Hem Kaymakamlık Görevini Hem de Belediye Başkanlığı görevini yaparken elbetteki devletimizin, bakanlıklarımızın, belediyemizin yatırımları oluyor, inşaatları oluyor ve bu çalışmalar yürüyecek. Başarı ile yürüyor ve inşallah sonuçlandıracağız da. Ama bunun kadar da aziz Cizrelilerin değerli vatandaşlarımın hem sosyal anlamda, hem kültürel anlamda, bilimsel anlamda ve sportif anlamda da kendilerini geliştirebilecekleri sosyal kültürel faaliyetleri de yürütmeye çalışıyoruz. Bu anlamda belediyemizin düzenlemiş olduğu bir futbol turnuvasını nihayetlendirdik. Açıkçası benim de beklemediğim bir kalabalık ve seyirci tablosu gördüm ve bundan da memnun oldum. Çünkü bizler yönetici olarak şunu bekliyoruz; acaba bu faaliyetin bir dönüşümü, dönümü oluyormu. Bunu da o kalabalık kitle ile, rağbetle, ilgiyle, alaka ile anlayabiliyoruz. Bence bu futbol turnuvasından da başarılı bir sonuç aldık diye biliyoruz. O turnuvanın daha da güzel olabilmesi için biz final maçımıza bir süper lig hakemini Türkiye’de Süper lig Maçlarını yöneten 22 hakemden biri olan Suat Arslanboğa’yı sizlerle buluşturmak, kavuşturmak. Onun bilgi ve görgülerini, size anlatması, sizlerde bir rol model olarak onu almanız önemlidir diye düşündüm” dedi.

            Arıcan,”önce futbolun getirdiği tatlı sertlikle geçen Final Maçımızı yönetti, bugünde hocamız sizlere hakemliği anlatsın, nasıl o mertebelere ulaştığını anlatsın ve yahutta kendisinin bu mesleği yaşarken güzel hatıraları vardır. Duygu ve düşünceleri vardır ve bu konuda sizlerle buluşsun dedik. İstiyoruz ki Cizre’den de Cizreli vatandaşlarımız da o güzel mevkilere ulaşabilir. Muhakkak ki sonuç olarak ilçemiz adına iyi olacak ve ben onu umut ediyorum dedi.

            Bu tür etkinliklerin kendileri içinde bir ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Arıcan,sürekli televizyonlarda ve haber programlarında gördüğümüz bir insanı karşımızda görmek güzel bir duygu diye düşünüyorum.Bu anlamda yapmış olduğumuz davete icabet ettikleri için Süper Lig Hakemimiz değerli hocamız Suat Arslanboğa’ya teşekkür eder,görevinde üstün başarılar dilerim dedi.

            Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanı Faik Arıcan’ın yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerle söyleşi yapan Süper Lig Hakemi Suat Arslaboğa,hayatını,hakemlik mesleğini,nasıl hakem olunur.Hakemlik mesleğinin zorlukları ve görgü kuralları,Hakemlik ve insanların hakemlere bakış açısı,Futbol sahalarında yaşanan saha olayları,hakemlik mesleğinin güzel ve faydalı yönleri hakkında öğrencilere geniş bir biçimde bilgi verdi.Etkinlik sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Arslanboğa,öğrencilerin göstermiş olduğu ilgiden dolayı hem mutlu oldu hem de sorulan sorulardan büyük bir keyif aldı.

            Suat Arslanboğa’ya Program sonunda Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanı Faik Arıcan tarafından bir teşekkür plaketi verildi.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.