Terörle Anılan Bestler Dereler, Akdeniz Plajlarını Aratmıyor

Terörle Anılan Bestler Dereler, Akdeniz Plajlarını Aratmıyor
Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba Beldesi Bestler Dereler bölgesindeki Hezil Çayı, Antalya sahillerini aratmıyor. Dağlarla çevrili manzarasıyla ilgi çeken Hezil Çayına akın eden vatandaşlar,...
 

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba Beldesi Bestler Dereler bölgesindeki Hezil Çayı, Antalya sahillerini aratmıyor. Dağlarla çevrili manzarasıyla ilgi çeken Hezil Çayına akın eden vatandaşlar, piknik yapıyor, suda yüzüyor, kumlarda güneşleniyor ve doğa yürüyüşü yapıyor.

Geniş kumsallara sahip Hezil Çayı, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ile birlikte serinlemek isteyen vatandaşların akınına uğruyor. Saatlerce Çayın serin sularında kalan vatandaşlar, günün keyfini serinleyerek çıkarıyor. Bazı vatandaşlar ise, doğa yürüyüşü, bazıları da kumsalda dinlenmeyi tercih ediyor.

Şırnak’ta terör olaylarının en yoğun yaşandığı Bestler Dereler bölgesinde bulunan Hezil Çayı bu yıl başarılı operasyonların ardından sağlanan huzur ve güvenlik ortamından faydalanan vatandaşların akınına uğradı.

Hezil Çayı kıyısında piknik yapmaya gelen Hayrettin Demir (35), “Kaç yıl öncesine kadar biz rahat çıkamıyorduk. Burası Uludere Bestler Dereler Bölgesinde yaşanan olaylardan dolayı biz gelemiyorduk. Ben Uludere’de memurluk yapıyorum ve bizim memurlarda çekiniyordu buraya gelmeye. Artık rahat bir şekilde buraya gelebiliyoruz. Aynı deniz sahilleri, kumsallarda var, çocuklarımız rahat bir şekilde geziyor ve yüzebiliyor. Ham bedavadır. Rahat bir şekilde hafta sonu gelip pikniğimizi yapabiliyoruz. Bölgede memurluk yapmak artık eskisi gibi tedirgin olacak şekilde gelmeye gerek yok. Burası güvenilir ve rahat artık. Her kese tavsiye ediyoruz. Gelsinler görsünler. Memleketimizin en güzel yerlerinden bir yerdir” dedi.

Mehmet Badır da, “Silopi’den buraya pikniğe geldik. Burası çok güzel bir yer. Her yer yeşillik, su var yüzmek için. 8. Sınıfa gidiyorum, yazın böyle fırsat buldukça ailemle birlikte buraya geliyoruz” dedi.

Selahattin Taşar ise, “Burası Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinin Bestler Dereler bölgesinden geçen Hezi Çayı. Çukur ve barikat olaylarından sonra bölgede ciddi bir huzur ortamı oluştu. Şırnak, Cizre, Uludere, Beytüşşebap, Silopi ve çevre illerden birçok kişi hafta sonları ailelerini alarak burada güzel bir hafta sonu geçiriyor. Burası tam bir doğa harikasıdır. İzmir, İstanbul, Antalya sahillerini aratmıyor. Hem sahil, yeşillik ve doğa bakımından mükemmel bir yerdir. Her kesin burayı görüp, hafta sonunu burada geçirmesini tavsiye ediyorum. Umuyorum ki artık bundan sonra memleketimiz her zaman güzel şeylerle anılır. Görmeye ve yaşamaya değer olan birçok yer var bölgemizde. Ancak terör olayları nedeniyle birçok şey eksik kalıyor. İlk defa buraya geliyorum. Bundan sonra ailemle birlikte sık sık gelmeyi düşünüyorum” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.