Vali Mehmet Aktaş`tan, Güneyce Köyüne Ziyaret

Vali Mehmet Aktaş`tan, Güneyce Köyüne Ziyaret
Şırnak Valisi Sayın Mehmet Aktaş Güneyce köyünü ziyaret etti. Köy muhtarı Mehmet Güngör ve köylülerle bir araya geldi. Kırsal kalkınmanın önemine vurgu yaparak Tarım ve Hayvancılık...
 

Şırnak Valisi Sayın Mehmet Aktaş Güneyce köyünü ziyaret etti. Köy muhtarı Mehmet Güngör ve köylülerle bir araya geldi. Kırsal kalkınmanın önemine vurgu yaparak Tarım ve Hayvancılık alanında Devletimizin her zaman vatandaşlara destek olmayı sürdüreceğini söyledi.

Güneyce Köyü muhtarı Mehmet Güngör ve Vatandaşlarla bir araya gelerek onları dinledi, hasbıhal etti. Köyün ihtiyaçları ve çözümleri üzerine konuştu. Milletle el ele her zorluğun aşılacağını belirtti.

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Güneyce Köyüne bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.  Temasları kapsamında Güneyce Köyünü ziyaret eden Vali Aktaş, burada Güneyce Köyü muhtarı Mehmet Güngör ve kanaat önderlerinin de katıldığı istişare toplantıları gerçekleştirdi. Vali Aktaş’ın köylerimizdeki devlet yatırımları ve bu yatırımlar kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında tüm paydaşlar ile görüş alışverişinde bulunduğu toplantılar geniş bir katılımla gerçekleşti.

 Toplantıların ana gündeminde bölücü terör örgütünün yıllarca bölge halkına zulüm ettiği, tehdit ve saldırılarla bölgenin kalkınmasını engellediği ancak devletin gerçekleştirmiş olduğu huzur operasyonları neticesinde artık bölgede bir bahar ikliminin oluştuğu, herkesin bu iklimde kardeşçe ve güvende yaşamaya devam ettiği de yer aldı.

 Güvenlik güçlerin gerçekleştirmiş olduğu kararlı çalışmalar neticesinde yıllarca gidilemeyen tarihi ören yerleri ile yaylaların kullanıma ve ziyarete açılacağının altını çizen Vali Aktaş, teröre karşı vatandaşların her zamanki gibi devletinin yanında yer alması yönündeki sözlerini de yineledi.

 Toplantıların ardından köyde devam eden kamu çalışmalarını inceleyen Vali Aktaş, yetkililerden bilgi alarak bu yerlerin herhangi bir eksiği olmadan hizmet vermeleri yönündeki hassasiyetini belirtti.

 Vali Aktaş, temaslarının ardından ziyaretlerini tamamladı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.