Çamaşır makinesine birer çay bardağı ekleyin, kötü kokuları yok edin

Çamaşır makinesine birer çay bardağı ekleyin, kötü kokuları yok edin
Çamaşır makinesindeki kötü kokuları yok eden yöntem

Çamaşır makinesindeki kötü kokuları yok etmek için birkaç etkili yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler, makinenin içinde biriken bakteri ve küf oluşumunu engelleyerek, çamaşırlarınızın daha temiz ve ferah kokmasını sağlar.

Ensonhaber.com'daki bilgilere göre; Hemen herkes zaman zaman çamaşır makinesinde çamaşırları unutma sorunu ile karşılaşır. Birkaç saat unutulan o çamaşırlarda oluşan koku ise çoğu kişi için dayanılmaz olabilir. Sizde, yıkama öncesinde o iki malzemeyi ekleyin kötü kokuları uğurlayın…

Çoğu ev hanımı zaman zaman çamaşır makinesinde kıyafet unutur. Makinede ıslak bir şekilde unutulan bu eşyalar ise koku sorunu ile karşı karşıya bırakır.

İşte tam da bu noktada uygulayacağınız 8 saat kuralı ve o iki malzemeyi eklemek koku sorununu önlemekte büyük önem taşıyor. Ayrıca çamaşırları yıkarken bu malzemeleri ekleyince ne koku kalıyor ne de küf.

hq720.jpg

Kimi zaman karşılaştığınız unutkanlık sonucu koku oluşumu bu yöntemle bir daha oluşmayacak. Bu iki malzemeden birer çay bardağı ekleyin farkı görün.

Yıkamadan önce ekleyin…

Çamaşır makinesini çalıştırmadan hemen önce içerisine ekleyeceğiniz sirke ve karbonat kötü kokuları tamamen yok ediyor. Bu yöntem sayesinde çamaşırları unutsanız bile kötü koku uğramıyor.

Yıkamanın hemen öncesinde bir çay bardağı karbonatı makinenin içine, bir çay bardağı sirkeyi ise yumuşatıcı bölmesine ekleyin. Karbonat ve sirke sayesinde ne küf ne de kötü koku derdi kalmayacak çamaşırları makinede unutsanız bile hatırladığınız anda mis gibi kokularıyla makineden çıkartacaksınız.

Kaynak:Haber Merkezi