İstanbullu yatırımda ikincil konut için bu ilçeleri seçiyor! İşte gözde olan ilçeler

İstanbullu yatırımda ikincil konut için bu ilçeleri seçiyor! İşte gözde olan ilçeler
İstanbul Planlama Ajansı'nın araştırmasına göre, İstanbullular ikincil konut olarak Şile, Büyükada, Kilyos, Polonezköy, Ağva ve Riva gibi doğal güzellikleri ve denize ulaşımı olan bölgeleri tercih ediyorlar.

İstanbul Planlama Ajansı'nın yaptığı araştırmaya göre, İstanbulluların ikincil konut tercihleri oldukça ilginç sonuçlar ortaya koyuyor. Şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği bölgeler arasında Şile, Büyükada, Kilyos, Polonezköy, Ağva ve Riva gibi doğal güzellikleri ve denize ulaşımı olan bölgeler öne çıkıyor.

3962890.jpg

İkincil konut, yani ana ikametgah dışında dinlenme ve kentin karmaşasından uzaklaşmak için edinilen konutlarla ilgili İstanbul Planlama Ajansı’nın yaptığı çalışmaya göre; İstanbullular, ikincil konutları Şile, Büyükada, Kilyos, Polonezköy, Ağva ve Riva gibi bölgelerden alıyor. Bu bölgeler, doğal güzellikleri ve denize ulaşım bakımından hayli cazip.

PANDEMİDEN SONRA RAĞBET DAHA DA ARTTI

Özellikle son yıllarda, tabi pandemiyle birlikte de bu bölgelere büyük rağbet var. Şehirden uzak ama şehrin içinde kalan ikincil konut alanlarının planlanmasında yeşil alanların korunması, sürdürülebilir altyapının oluşturulması ve doğal kaynakların yönetimi kritik öneme sahip elbette. Tabi bu bölgelere ilginin artmasıyla birlikte konut fiyatları da son birkaç yılda artmış durumda.

Kaynak: Halk TV

Kaynak:Haber Merkezi