Mehmet Şimşek'ten tapu sahiplerine önemli hatırlatma

Mehmet Şimşek'ten tapu sahiplerine önemli hatırlatma
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tapu sahibi olup kira geliri elde edenlere ilişkin kritik uyarıda bulundu. Vergi beyannamesi vermeyenlere dikkat çeken Şimşek, "Mücadeleyi güçlendiriyoruz" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'te kiradaki evleriyle ilgili beyanname vermeyenlere kritik bir uyarıda bulundu. Sosyal medyada paylaşımda bulunan Mehmet Şimşek "mükelleflerimizin herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için beyanname verin" şeklinde uyardı.

Gelir İdaresi Başkanlığının, idari kayıtları (tapu, MERNİS gibi) ve teknolojik imkanları en üst düzeyde kullanarak kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü kaydeden Şimşek, paylaşımında şunları ifade etti: "Denetim planına aldığımız 1,2 milyon gayrimenkulden bugüne kadar yaklaşık 420 bininde yerinde tespitte bulunduk. Saha denetimlerimize ve mükelleflerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. 2023 yılı istisna tutarı olan 21 bin lira üzerinde kira gelirine sahip mükelleflerimize herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan'a kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Adil rekabet ve mali disiplin için kayıt dışılıkla mücadeleyi güçlendiriyoruz."

Kaynak: ODATV

Kaynak:Haber Merkezi