O ilde yer alan Sigara Bıraktırma Polikliniği yoğun ilgi görüyor

O ilde yer alan Sigara Bıraktırma Polikliniği yoğun ilgi görüyor
Sivas Numune Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren ve sigara bağımlılığıyla mücadelede önemli çalışmalara imza atan Sigara Bıraktırma Polikliniği 2023 yılında 612 kişiye hizmet verdi ve çok sayıda kişi klinik sayesinde sigarayı bıraktı.

İHA'nın haberine göre; Sivas Numune Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren ve sigara bağımlılığıyla mücadelede önemli çalışmalara imza atan Sigara Bıraktırma Polikliniği 2023 yılında 612 kişiye hizmet verdi.

Sigara Bıraktırma Polikliniği Sorumlusu Uzm. Dr. Hayrullah Gölen, yaptığı açıklamada, "Sigarayı bırakmak, bireyin fiziksel ve psikolojik sağlığını olumlu yönde etkileyen önemli bir adımdır. Polikliniğimize başvuran her bir birey için, tedavi planı oluşturuyoruz. Medikal yöntemlerle sigara bırakma sürecini kolaylaştırıyoruz. Bu, sadece bireyin değil, toplumun genel sağlığı için önemli bir adımdır" dedi.

Poliklinik, sigara bırakma sürecinde vatandaşlara ilaç tedavisi ve takip hizmetleri sunuyor. 2023 yılında 612 kişi bu hizmetlerden faydalanarak sigara bağımlılığından kurtulma yolunda önemli adımlar attı.

Kaynak:Haber Merkezi