Yoğurtla karıştırılıp 3 adet yenilirse etkisi inanılmaz! Kimse faydasını paylaşmamıştı

Yoğurtla karıştırılıp 3 adet yenilirse etkisi inanılmaz! Kimse faydasını paylaşmamıştı
Yoğurt + Cevizin şaşırtıcı etkisi. Öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız

Ceviz ve yoğurtla ilgili ortaya çıkan bir bilgi herkesi çok şaşırttı! Ceviz ve yoğurdu bu öğrendiklerinizden sonra birlikte tüketeceksiniz.

Yoğurt ile ceviz en faydalı besinler arasında yer alıyor. Cumhuriyet.com.tr sitesinde yer alan bir içerikte yoğurt ve cevizin paylaşılmamış faydaları sıralandı. Eğer yoğurt ve cevizin faydalarından yararlanmak istiyorsanız bu bilgileri mutlaka öğrenmeli ve arkadaşlarınızla paylaşmalısınız.

YOĞURT VE CEVİZ BİRLEŞİRSE NE GİBİ FAYDALARI VAR?

Ulusalpost.com'daki bilgilere göre; Yoğurt ve ceviz, sağlık açısından birçok faydası olan besinler arasında yer alır. Yoğurt, probiyotikler açısından zengin bir besindir ve bağırsak sağlığını da korumaktadır. Aynı zamanda yoğurt iyi bir kanser savaşçısıdır. Organik olanı elbette. Ceviz ise omega-3 yağ asitleri, protein ve lifler açısından zengin bir kuruyemiştir. Yoğurt ve cevizin bir araya gelmesiyle hazırlanan karışım, özellikle sindirim sistemini düzenler ve bağırsak sağlığına iyi gelir. Ayrıca, bu karışımın kalp sağlığına da birçok faydası vardır ve kan basıncını kontrol altına alabilir. Yoğurt ve ceviz aynı zamanda, kemik sağlığını korumaya yardımcı olmaktadır. Özellikle sporcular için önerilir. Çünkü kasları güçlendirir. Bu besinlerin lezzetli bir kombinasyonu, sağlıklı bir yaşam tarzının bir parçası olabilir.

Ceviz dünyanın en faydalı gıdalarından biri olarak kabul ediliyor. Cevizin faydaları saymakla bitmiyor. Cevizle ilgili pek bilinmeyen bir bilgi paylaşıldı. Haberciniz adlı internet sitesinde paylaşılan bir kür son dönemin en popüler kürleri arasında yer alıyor.

Yoğurt ve ceviz karışımıyla elde edilen kürün mucizevi faydaları paylaşıldı. İşte ceviz ve yoğurt karışımıyla ilgili bilmeniz gereken her şey!

Cevizle ilgili daha önce hiç bir yerde yer almayan bazı bilgiler ortaya çıktı. Dünya genelindeki çok sayıda bilim insanı da cevizin faydaları konusunda hemfikir.

Ceviz yaz kış en sevilen kuruyemişlerden. Pastalara, keklere, böreklere de eklenen ceviz yoğurtla birlikte tüketildiğinde ise tam bir mucizeye dönüşüyor. Cevizin şimdiye dek hiç bir uzman tarafından paylaşılmamış bir faydası daha ortaya çıktı.

Cevizin bilinen faydaları arasında ilk sırada tok tutan özelliği bulunur. Cevizin faydaları düzenli tüketildiğinde artar ve bağışıklık sistemini de güçlendirir. Cildin uzun süre parlamasını sağlar ve ciltte kırışıklık oluşumunu da engeller. Ceviz tüketimi melatonin kan seviyesini yükseltir ve daha rahat uykuya sebep olur. Bu nedenle uyku iyileştirilmesine de katkı sağlamaktadır.

Rahat bir uyku için yapmanız gereken çok basit!
Milliyet'te yer alan habere göre; Cevizi yoğurtla beraber, yoğurdun içine karıştırarak da yiyebilirsiniz. Cevizin verdiği kalori nedeniyle günlük tüketimi de 80 gramı çok fazla geçmemelidir"

PEKİ NE İŞE YARIYOR?


* Beyni güçlendiriyor.

* Hafızayı geliştiriyor.

* Bağırsaklara iyi geliyor.

* Rahat bir uyku sağlıyor.

Ve en önemlisi de Alzheimer ve depresyona karşı tam koruma sağlıyor.

Ceviz ve yoğurdun faydalarından yararlanmak için uykudan 1 saat önce tüketmek gerekiyor.

CEVİZİN 20 FAYDASI

1. Beyin sağlığını destekler.
2. Kalp sağlığını korur.
3. Kolesterol seviyesini düşürür.
4. Antioksidan özelliklere sahiptir.
5. İltihaplanmayı azaltır.
6. Sindirim sistemini düzenler.
7. Kansere karşı koruyucu etkileri vardır.
8. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
9. Cilt sağlığını destekler.
10. Saç sağlığını korur.
11. Kemik sağlığını destekler.
12. Kan şekerini dengeleyici etkisi vardır.
13. Metabolizmayı hızlandırır.
14. Enerji seviyesini arttırır.
15. Kabızlığı önler.
16. İdrar yolları enfeksiyonlarına karşı korur.
17. Depresyon ve anksiyeteyi azaltıcı etkisi vardır.
18. Göz sağlığını destekler.
19. Anti-aging özelliklere sahiptir.
20. Hormonal dengenin korunmasına yardımcı olur.

Kaynak:Haber Merkezi