Ak parti şırnak il başkanı Erkan "herkesin huzura sahip çıkmasını istiyoruz"

Ak parti şırnak il başkanı Erkan "herkesin huzura sahip çıkmasını istiyoruz"
Bir programa katılmak üzere Cizre'ye gelen Ak Parti Şırnak İl Başkanı Halil İbrahim Erkan,” Biz yıkılan şehirleri yeniden imar edebiliriz. Yıkılan caddeler, yollar yeni baştan yapılır ama bu toplumun kaybolan...
 

Bir programa katılmak üzere Cizre’ye gelen Ak Parti Şırnak İl Başkanı Halil İbrahim Erkan,” Biz yıkılan şehirleri yeniden imar edebiliriz. Yıkılan caddeler, yollar yeni baştan yapılır ama bu toplumun kaybolan huzurunu ve kaybolan evlatlarını geri getirme imkânımız olmaz. O yüzden bütün toplumun bu huzura sahip çıkmasını rica ediyoruz.”dedi.

Huzur ve Güvenliğin hakim olduğu yerde yatırımlarında olacağını ifade eden Erkan,”Bugün Cizre’de kalabalık ve coşkulu bir şekilde dev bir yatırımın açılışını gerçekleştirdik. Bu yatırım devletin destekleri ile bu aşamaya ulaştı. Bundan iki yıl öncesine dönüp baktığımızda Cizre’deki bu huzur ve istikrar ortamının ne şekilde yıkıldığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Huzurun olmadığı bir ortamda yatırımların olması mümkün değildir.”dedi.

 

Huzur Ve Güvenin Gelmesi İle Yatırımlarda Arttı

         Cizre’de 3 yıldızlı bir otelin açılışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Ak Parti Şırnak İl Başkanı Halil İbrahim Erkan,”Cizre hem kültürü, yaşantısı hem de kadim insanları ile tüm bölgeye yön vermeyi başarmış çok mühim bir yerleşim yeri olmasına rağmen uzun bir zamandır terörden dolayı maalesef istediğimiz şekilde bir yapıya kavuşamadı. Ama özellikle terör operasyonlarından sonra, huzurun ve istikrarın gelmesinden sonra bu tür yatırımlarında sıklıkla arttığını görmekteyiz. Özellikle Ticaret ve Sanayi Odası verilerine bakıldığında, vergi dairesinden ticari verilere bakıldığında son bir yıldır Cizre’de birçok şeyin değiştiğini görmek mümkündür.”dedi.

 

Cizre’nin Hakkettiği Değere Yeniden Kavuşmasını İstiyoruz

         Başkan Erkan,Cizreli vatandaşlarımızdan ve bütün bölgeden ricamız kendi kültürüne ve kendi memleketlerine sahip çıkmalarıdır. Bugün Cizre en çok Cizreliler tarafından sahip çıkılmalı. Cizrelinin Cizre’ye sahip çıkması Ahmed-e Hani’nin kültürünü anlamaktır. Cizre’nin Cizreliye sahip çıkması İsmail Ebul-İz’i bilmesi ve tanımasıdır. Ahmed-e Hani’yi Melaye Ciziriyi tanımasıdır. Fekaye Teyra’nın bu bölgede eğitim gördüğünü ve yaşadığını bilmesi ve anlaması ve bu hoşgörüyü bütün coğrafyaya yansıtmasıdır. Ben bir siyasi bir parti temsilcisi olarak asla bütünüyle bütün toplumun tek tipleşmesi herkesin bir siyasi cennahta birleşmesi üzerinde bir yapıda değilim. Yaşadığım coğrafya da insanların hukuk ve devlet dairesinde kalmasını istiyoruz. Cizre’nin hakkettiği değere yeniden kavuşmasını istiyoruz.Özellikle Belediye yönetiminin devletimiz ve hükümetimiz tarafından desteklenmesinden sonra Cizre’nin eski iştihamına kavuşmasına eski büyük yapıya kavuşacağına da inancımız sonsuzdur.

 

Kuvvetli Bir Yerel Yönetim Beraberinde Kuvvetli Bir Demokrasiyi Getirir

 

İnsanlarımız yerel yönetimler erbabında da bu önümüzdeki seçimlerde de gereken desteği vereceğine inandıklarını belirten Ak Parti Şırnak İl Başkanı Halil İbrahim Erkan,” Yerel yönetimler ile demokrasi arasında çok büyük bağlantılar vardır. Kuvvetli bir yerel yönetim beraberinde kuvvetli bir demokrasiyi getirir. Hizmetin yerelde daha etkin kılınmasını beraberinde getirir. Vatandaşın ve bireyin doğrudan yönetime katılmasına olanak sağlayan yerel seçimlerde kendi iradesini başka yere ipotek etmemesini rica ediyoruz. Gelip Cizre’nin şu haline baktıkları zaman gerek kültür ve sanat anlamında. Gerek yapılanma ve ekonomik gelişmeler ele alındığı zaman terörden uzaklaştıkça nasıl bir kalkınmanın içerisine girdiğimizi hep beraber görmekteyiz. Ben bu çerçevede inanıyorum ki inşallah yerel seçimlerden sonra da daha farklı bir Cizre ile huzura doğru bir adım atmış olacağız.”

 

Pkk’nın Varlık Göstermesi İle Kaçan Huzurun Nasıl Tesis Edileceğini Bu Toplum İyi Bilir

Erkan,”bizim en büyük hedefimiz bu toplumun huzurunu yeni baştan kazanmaktır. Biz yüz yıllar ve bin yıllar boyunca kardeş yaşamayı başaran bir toplumuz. Çok kültürlülüğün en güzel örneklerini biz bu topraklarda yaşadık. Süryanisi, Hıristiyanı, Müslümanı birçok faklı dilden, dinden. Birçok farklı mezhepten, gurubun bin yıllar boyunca kardeşçe yaşadığı bu ortamda her ne hikmetse kırk yıldır biz o kardeşliği kaybettik. Biz o huzuru kaybettik ve bu manada ben bütün toplumun gençlerine bunu sorgulamalarını istiyorum.Her nedendir ki kırk yıldır bu toplumun huzuru kaçtı.Bu topraklarda PKK’nın varlık göstermesi ile beraber kaçan huzurun nasıl tesis edileceğini de yine en iyi bilen bu toplumun kendisidir.Biz yıkılan şehirleri yeniden imar edebiliriz.Yıkılan caddeleri,yollar yeni baştan yapılır ama bu toplumun kaybolan huzurunu ve kaybolan evlatlarını geri getirme imkanımız olmaz.O yüzden bütün toplumun bu huzura sahip çıkmasını rica ediyoruz.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.