Başkan İdris Mir`den 10 Kasım Mesajı

Başkan İdris Mir`den 10 Kasım Mesajı
Cizrem Gazetesi, Silopi Gazetesi ve Şırnak Olay Gazetesi imtiyaz sahibi İdris Mir, 10 Kasım Atatürk`ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Mir, Mustafa Kemal Atatürk`ün ebediyete...
 

Cizrem Gazetesi, Silopi Gazetesi ve Şırnak Olay Gazetesi imtiyaz sahibi İdris Mir, 10 Kasım Atatürk`ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Mir, Mustafa Kemal Atatürk`ün ebediyete intikalinin 80`inci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Necip ve aziz Türk milletine uygarlık düzeyine yükselme yolunu açan, millet olma şuuruna ulaşmasını sağlayan, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün, daima ileri düşünceye dayalı, gelişmeye ve yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamak, milletimiz için vazgeçilmez ve değişmez bir ilkedir. Ülkemiz, Cumhuriyetimizin ilk yıllarından bugüne eğitimde, sağlıkta, sanayide, ekonomide ve diğer alanlarda fazlasıyla gelişmiş durumdadır. Bunun yanı sıra ülkemiz; temel insan hak ve özgürlüklerinin geliştirip yerleştirilmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarının geçerli kılınması yolunda da önemli mesafeler almıştır. Bizler, yüce Atatürk’ün eserlerinin daima bekçisi olacağız. Onun yaktığı ışığın kaynağını elden ele, nesilden nesile taşıyacağız. Bizler, Ulu Önder`in kurduğu ve yine bizlere emanet ettiği ilkeleri, devrimleri ve Cumhuriyetimizi çağdaş medeniyetler zümresine ulaştırmak için kararlıyız. Daima büyük bir sevgi ve saygı ile yüreğimizde yaşattığımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk`ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygı ile anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.