Belediye Ve Başsavcılık Arasında"İşbirliği Protokolü" İmzalandı

Belediye Ve Başsavcılık Arasında"İşbirliği Protokolü" İmzalandı
Şırnak Belediyesi ile Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı arasında “Denetimli Serbestlik İşbirliği” protokolü imzalandı. Şırnak Belediyesi ile Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı arasında haklarında kamuya...
 

Şırnak Belediyesi ile Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı arasında “Denetimli Serbestlik İşbirliği” protokolü imzalandı.

Şırnak Belediyesi ile Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı arasında haklarında kamuya yararlı işte çalıştırılması kararı verilen hükümlülerin çalışmaları ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı.

Cumhuriyet Başsavcısının makamında gerçekleşen protokol imza törenine Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, Şırnak Belediye Başkanı Turan Bedirhanoğlu ve Şırnak Denetimli Serbestlik Müdürü Selman Altürk katıldı.

Şırnak Belediyesinde denetimli serbestlik yükümlülüğü altında bulunan hükümlülerin kamuya yararlı işlerde çalıştırılmalarına ilişkin İşbirliği Protokolü Şırnak Belediye Başkanı Turan Bedirhanoğlu ve Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz tarafından imzalandı.

İmza töreninde konuşan Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz; 2019 yılında uygulanacak olan Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı ile Şırnak Belediyesi arasında kamuya yararlı işte çalıştırılacak konusunda protokolümüzü imzaladık. 2018 yılında da benze konuda kamuya yararlı işte çalışması konusunda protokol imzalanmıştı. Bu protokol bağlamında da toplamda 63 yükümlü 25 bin 682 saat işlerde çalıştırıldı. Bu anlamda temizlik, park, bahçe işlerinde çalışma gerçekleştirildi. Bundan sonrada bu projemizi genişleterek devam ettirmek istiyoruz. Buna binaen bahçe, park işlerinde kullanılmak üzere belediyemize beli düzeyde yükümlü vereceğiz. Bu bağlamda Şırnak ilimizde daha güzel ve daha da güzelleştireceğiz. Bu çerçevede de yükümlülerimizi topluma kazandırıyoruz. Toplumdan soyutlamamış oluyoruz. Her iki tarafa da faydalı ve yararlı olmasını diliyorum” dedi.

Protokol hakkında bir değerlendirmede bulunan Şırnak Belediye Başkanı Turan Bedirhanoğlu ise, “2018 yılı içerisinde yine bu şekilde bir protokol imzalayıp, hükümlülerimizi kamu hizmetinde ve topluma faydalı olmaları ve aynı zamanda topluma entegrasyonlarını sağlamak amacıyla bir protokol imzalamıştık. Bu protokol çerçevesinde hükümlümüzü belediyemiz bünyesinde park, bahçe, temizlik, fen işlerinde çalıştırdık ve hem onların topluma entegrasyonlarını hem de kamu hizmetlerinde faydalı birer birey olmalarını temin ettik. Bu yılda inşallah Cumhuriyet Başsavcılığımızın ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün de katkılarıyla bu sayıyı artırarak güzel çalışmalara hep beraber imza atacağız. İnşallah ilk çalışmamızı da yakın zamanda park bahçe müdürlüğümüz bünyesinde dikimini gerçekleştireceğimiz ağaçlarla gerçekleştireceğiz. Amacımız yükümlülerimizin hem toplumsal ve sosyal hayata entegrasyonlarını sağlamak, hem de belediyemizin çalışmalarına katkı sağlamak. Ben Şırnak Cumhuriyet Başsavcımıza ve buna katkı sunan tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.