Beşiktaş Cizre`de 10 Bin Çocuğa Forma Dağıttı

Beşiktaş Cizre`de 10 Bin Çocuğa Forma Dağıttı
Türkiye'nin dört büyük kulübünden biri olan Beşiktaş Spor Kulübü Cizreli 10 Bin çocuğa Beşiktaş Forması Hediye etti. Beşiktaş...
 

Türkiye’nin dört büyük kulübünden biri olan Beşiktaş Spor Kulübü Cizreli 10 Bin çocuğa Beşiktaş Forması Hediye etti.

         Beşiktaş Spor Kulübü, Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanının girişimleri ile Cizreli çocukları sevindirmek, motivasyonlarını artırıp, morallerini yükseltmek amacıyla Cizre’de 10 Bin çocuğa Beşiktaş forması dağıttı.

Beşiktaş Taraftar ve Dernekler Sorumlusu Burhan Topuz öncülüğünde kente gelen kulüp heyeti, Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan’ı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu. Daha sonra Cizre İlçe stadyumunda bekleyen çocuklarla bir araya gelip sohbette bulunan Topuz ve Kaymakam Arıcan, buradaki çocuklara forma hediye etti.

 

Cizre’de Herkes Futbolla Yatıp,Futbolla Kalkıyor

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip Beşiktaş Kulübüne teşekkür eden Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanı Faik Arıcan:”Biz bugün Beşiktaş Spor Kulübünün ilçemize ve öğrencilerimize vermiş olduğu hediyeleri dağıtmak üzere buraya geldik. Bizde bu bölgeye ilgi alaka gösteren Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman başta olmak üzere, Beşiktaş Spor Kulübü Yönetim Kuruluna ve bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bizim buradaki idealimiz ve isteğimiz böylesi büyük bir spor kulübümüz bu bölgeye ilgi alaka göstermesidir. Çünkü bizim ülkemizde futbola merak çok fazla ve herkes futbolla yatıp futbolla kalkıyor. Küçük olsun büyük olsun herkesin futbolla ilgili bir aklı var. Bizde bunu bildiğimiz için bu bölgedeki çocuklarımızı sevindirmek, motivasyonlarını arttırmak ve batıdaki İstanbul’daki gibi büyük kulüplerin desteğini almak için böyle bir proje yaptık. Bu projemize de ilk cevabı ve formayı veren Beşiktaş Spor Kulübü oldu, kendilerineteşekkür ediyorum. “dedi.

 

Amacımız Çocuklara Beşiktaş Aşkını Aşılamak

Cizre’de pırlıl pırıl çocuklarla bir araya gelmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Beşiktaş Spor Kulübü Taraftarlar ve Dernekler Sorumlusu Burhan Topuz ise,”Yönetim kurulu Başkanımız Fikret Orman’ın direktifleri doğrultusunda Edirne’den Kars’a kadar. Tekirdağ’dan Hakkari’ye kadar bölgede yaşayan çocuklarımızın tamamına ulaşmak kaydı ile bu çocuklarımıza Beşiktaş aşkını. Beşiktaş sevgisini aşılamak adına bugünde Cizre’de Cizreli çocuklarla buluştuk.”dedi.

Topuz,”Bugün Cizre’de 10 bin çocuğumuza Beşiktaş forması hediye edeceğiz ama bu proje Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanı Faik Arıcan’ın girişimi ile hayata geçti. Kaymakam ve belediye Başkanımız bu taşrada yaşayan çocuklarımıza mutlaka ve mutlaka ulaşılması gerektiğini. Bu çocuklara Beşiktaş sevgisini ve Beşiktaş aşkını aşılaması gerektiğini bize ifade etti. Bizde bu doğrultuda canla ve başla çalışmalarımızı sürdürerek bugün Cizreli çocuklarımıza hem formalarını hediye ettik hem de onların bu mutlu anlarına tanıklık etmiş olduk dedi.

         Topuz, Kulüp Başkanımızın en büyük hedeflerinden bir tanesi bir milyonda bir çocuk. Bir milyon çocuğa ulaşırsın bir çocuğu yakalarsın ve bu çocuk ülkenin kaderini değiştirir.Bir milyon çocuğa ulaşırsın birkaç çocuğu yakalarsın ve bu çocuklar bir kulübün geleceğini tayin eder,sürükleyici olur.Bunun örnekleri de dünyada mevcut.Messi’de bir milyonda bir.İniesta’da ve Xavi’de bir milyonda bir.Bizde Beşiktaş spor kulübü olarak bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.Bugün de Cizre’de ve Cizreli çocuklarla bir araya gelmekten de çok mutluyuz.”diye konuştu.

         Beşiktaş heyeti formalarını giyen çocuklarla hatıra çekip, çocuklarla bol bol sohbetti. Beşiktaş Spor Kulübü Taraftarlar ve Dernekler Sorumlusu Burhan Topuz ise Barselona’da Şampiyon olan Şırnak UYAFA sporcuları ile yakından ilgilenip çocuklarla hasret giderdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.