Bir Hayvanat Bahçesi Hikâyesi Tiyatro Gösterimi Yapıldı

Bir Hayvanat Bahçesi Hikâyesi Tiyatro Gösterimi Yapıldı
Üniversitemiz Şırnak Meslek Yüksekokulu'nun kültürel ve sanat etkinliklerinden birincisi olan, Tiyatro Ritüel ekibi tarafından ``Bir Hayvanat Bahçesi Hikayesi`` isimli tiyatro gösterimi Üniversitemiz...
 

Üniversitemiz Şırnak Meslek Yüksekokulu’nun kültürel ve sanat etkinliklerinden birincisi olan, Tiyatro Ritüel ekibi tarafından ``Bir Hayvanat Bahçesi Hikayesi`` isimli tiyatro gösterimi Üniversitemiz 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı.

 

Tiyatro gösterimine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdülaziz Hatip, akademik-idari personelimiz ve aileleri ile öğrencilerimiz katıldı.

Şırnak Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Şirin Sökmen tiyatro gösteriminden önce yaptığı konuşmada, “Bugün burada Şırnak MYO Kültürel ve Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğumuz tiyatro gösterisi için toplanmış bulunuyoruz.

 

Eğitim çalışmalarımız ve sosyal aktivitelerimiz artarak devam edecektir. Dün de Dikey Geçiş Sınavı ile alakalı bölüm hocalarımız ile birlikte öğrencilerimizi bilgilendirmenin yanı sıra , bu dönem yapacağımız çalışmalar ile ilgili çalışmalarımızı anlattık. Tiyatro Gösterimi,  Çevre ve Gezi Kulübü, Çocuk Gelişimi Topluluğu; Satranç Eğitimi vb. etkinliklerle; hem öğrencilerimiz kendilerini geliştirmiş olacaklar hem de Üniversitemizi halk ile buluşturma konusunda köprü görevi üstlenmiş olacağız.

 

Üniversitemizin hedefi; özgüvenleri yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın; sorumluluk üstlenip, sürdürebilen gençler yetiştirmektir. Sevgili Öğrenciler; Çok güzel bir kampüste eğitim alıyorsunuz. Eğitiminizi ve öğretiminizi başarıyla sürdürmeniz; kendinize ve ülkenize yararlı bir insan olarak yetişmeniz öncelikli hedefimizdir. Sadece çalışkan olmak tek başına yetersizdir. Yaşamınızda hedefler koyarak geleceğinizi planlayın.

Hiç unutmayın ki dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Kendinize, arkadaşlarınıza ailenize inanın, güvenin, gelecekten korkmayın, zorluklarla mücadele etme gücünü hiç kaybetmeyin.

 

Değerli Misafirler; Şırnak Üniversitesi olarak sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bu tür etkinliklere katılmanız, Üniversitemiz imkânlarından faydalanmanız hususunda Sayın Rektörümüzün de destekleri ile her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Türkiye’nin en iyi Kütüphanelerinden birine sahibiz. Çocuklarınızı yönlendirin. Şırnak Üniversitesinde bir çok bölüm açıldı. Sosyal Hizmetler; İlk ve Acil Yardım, Beden Eğitimi bunlardan sadece bir kaçı. Üniversitemizin tercih edilmesi yönünde çocuklarınızı bilgilendirmenizi rica eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.” ifadelerinde bulundu.         

Katılımın yoğun olduğu tiyatro gösteriminde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan tiyatro oyuncularına teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.