Bölgede E-Başvuruyla Gerçekleştirilen İlk Teşvik Belgeli Yatırım

Bölgede E-Başvuruyla Gerçekleştirilen İlk Teşvik Belgeli Yatırım
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) teknik desteğiyle Dicle Bölgesinden ilk kez bir firmanın e-başvuru ile “Yatırım Teşvik Belgesi” onaylandı. Mardin Organize...
 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Dicle Kalkınma Ajansı’nın (DİKA) teknik desteğiyle Dicle Bölgesinden ilk kez bir firmanın e-başvuru ile “Yatırım Teşvik Belgesi” onaylandı.

Mardin Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösterecek olan “Saif Board Cephe Kaplama Teknolojileri Firması” Dicle Kalkınma Ajansı’nın sağlamış olduğu teknik destek sayesinde elektronik başvuru ile “Yatırım Teşvik Belgeleri” kabul edildi. Başvuru sürecinde Ajans etkin bir rol oynayarak, teşviklerin yatırımcılara doğru bir şekilde aktarılması için gerekli olan danışmanlık ve teknik desteği sağlayarak Dicle Bölgesi’ndeki yatırımların olumlu şekilde sonuçlanmasına katkı sağladı. E-başvuru ile alınan ilk teşvik belgeli yatırım olması sebebiyle Mardin ve Bölge açısından büyük önem arz etmektedir.

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Resmî Gazete’de yayımlanan yetkilendirme tebliği ile 2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren yapılacak olan “Yatırım Teşvik Belgesi” başvuruları ve ilişkili işlemler elektronik ortama aktarılmaktadır. Bu teşviklerin elektronik ortama aktarılmasıyla birlikte Ajansımızın yatırımcılara sağladığı teknik destek ve koordinasyon sayesinde söz konusu teşvik başvuruları sürecinin daha kısa sürede sonuçlanması hedeflenmektedir” dedi.

Dış cephe izolasyon ve dekorasyon hizmetleri konusunda faaliyet gösterecek olan Saif Board Cephe Kaplama Teknolojileri Firması yaklaşık 900 bin yatırımla 30 kişilik istihdam sağlayacaktır. Böylece ilerleyen dönemlerdeki e-başvurular açısından hem Mardin’e hem de Dicle Bölgesi’ne örnek oluşturarak ciddi bir katkı sağlayacaktır.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.