CHP Milletvekilleri Şırnak`ta İncelemelerde Bulundu

CHP Milletvekilleri Şırnak`ta İncelemelerde Bulundu
Cumuhuriyet Halk Partisi (CHP), milletvekili ve belediye başkanı çıkarmadığı kentlerte incelemelerde bulunmaları için 3`er kişilik ekipler oluşturdu. Bu çerçevede 2`si Milletvekili 3 CHP`li Şırnak`ta...
 

Cumuhuriyet Halk Partisi (CHP), milletvekili ve belediye başkanı çıkarmadığı kentlerte incelemelerde bulunmaları için 3`er kişilik ekipler oluşturdu. Bu çerçevede 2`si Milletvekili 3 CHP`li Şırnak`ta incelemelerde ve temaslarda bulundu.

CHP`nin, Milletvekili ve belediye başkanı çıkaramadığı illere 3 kişilik heyetler göndermesi programı kapsamında, Şırnak`a gelen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ve Parti Meclis Üyesi Erbil Aydınlık, CHP Parti binasında partililerle görüştükten sonra Şırnak`ta bulunan sivil toplum kuruluşları ile görüşecek, esnaf ziyareti yapıp halkın sorunlarını dinledi. CHP İl Binasında heyet adına konuşan Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Sebebi ziyaretimiz biraz yerel seçimler ile ilgili. Malumız ülke 6 ay sonra yerel seçim maratonuna girecek. Bizde bu bölgelerin Doğu ve Güneydoğunun Cumhuriyet Halk Partisi açısından gözden çıkarılmış yerler olmadığının, buralarda da aynı ilgi ve alaka ile seçime hazırlanmak istediğimiz için hiç milletvekili ve belediye başkanı çıkaramadığımız 44 ile 142 milletvekilimiz, parti meclis üyemiz pazara kadar 3 günlük bir programla ziyaretlerde bulunacağız. Görüş alışverişinde bulunacağız. ve bunları rapor ederek yerel seçimde en fazla başarıyı en iyi sonucu nasıl alırızın çalışmalarını yapıp, raporlarımızı sunacağız. Bu ziyaretlerimizin daha fazla olması gerekir bizlerde farkındayız. Bölgenin sorunlarına aslında çare olabilecek parti CHP`dir. Biraz ihmal edilmişlik vardır. Bizler bunları telafi etmek için inşallah çaba göstereceğiz. Çünkü, buralar eskiden Cumhuriyet Halk Partisinin kalesi olan yerlerdi. İnşallah tekrar o günleri geri getireceğiz dedi.

CHP PM Üyesi Erbil Aydınlık da, öğrenecekleri eksikliklerini gidereceklerini ve bu nokktada partiye kazanımların hesabını yaptıklarını ifade ederek, Doğu ve Güneydoğu`daki tek parti meclis üyesiyim ve partinin bu noktalardaki eksikliklerini daha doğrusu bu noktada partimize kazandıracaklarımızın hesabını yapıyoruz. ve bu bölgeler uzun süredir gerek milletvekili çıkarırken, gerekse belediye başkanlığı seçim dönemlerinde HDP`nin ağırlıklı olduğu, ama bizden CHP`den geçme sol geçme olduğu için biz burada HDP`ye kazandırdığımız oylar neden HDP`ye gitti bunu araştırmak en önemlisi. Halkımız neden bizden uzaklaştı. Biz halkımıza bu aşamada kendimizi nasıl anlatabiliriz bu yüzden geldik. Halkımızın talepleri ile onlar için iyi adımlar atacağımızı ve onlar için çalışacağımızın aslında bir mesajını vermek bizler geldik. Bu çalışmaların tabii ki buralarda devam etmesini halkla her zaman iç içe olmasını ve onların her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.