Cizre 2. Geleneksel nergis festivali mem u zin tiyatro oyunu ile sona buldu

Cizre 2. Geleneksel nergis festivali mem u zin tiyatro oyunu ile sona buldu
Cizre Kaymakamlığı ve Cizre Belediyesi'nin bu yıl ortaklaşa düzenlemiş olduğu 2.Geleneksel Nergis Festivali renkli görüntülere sahne olurken, festival Mem U Zin tiyatro oyunu ile son buldu. Cizre...
 

Cizre Kaymakamlığı ve Cizre Belediyesi’nin bu yıl ortaklaşa düzenlemiş olduğu 2.Geleneksel Nergis Festivali renkli görüntülere sahne olurken, festival Mem U Zin tiyatro oyunu ile son buldu.

 

Cizre Kaymakamlığı ve Cizre Belediyesi’nin bu yıl ortaklaşa düzenlemiş olduğu 2.Geleneksel Nergis Festivali Renkli görüntülere sahne oldu.Festival Dicle Nehri Kenarında düzenlenen resim yarışması ile başladı. Resim Yarışmasına müteakiben Bırca Belek Parkında Yemek yarışması düzenlenirken. Atatürk Parkında Sokak Basketbolu, Nuh Nebi Meydanın da Kafkas halk oyunları gösterisi ve Millet Kıraathanesi’nde ise resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ile festival renkli görüntülerle devam etti.

 

Nergis Festivalinin ikinci günü, Sanat sokağında Denbej dinletisi ile başladı. Daha sonra Cizre Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye’nin en büyük dikey bahçesinde halk oyunları ve dart turnuvası ile festival devam etti. Mem U Zin parkında işaret dili tiyatrosu, Gençlik merkezi konseri ve Kafkas oyunları düzenlendi. Son olarak Millet Kıraathanesinde düzenlenen söyleşi programında yazar Dr. Mesut Tüzün Cizre tarihi ile ilgili geniş bir biçimde bilgi sunumu yapıldı.

 

Cizre kaymakamlığı ve Cizre Belediyesinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Nergis Festivali`nin üçüncü günü Mem U Zin Tiyatro oyunu ile sona erdi.Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan: ‘‘  Mem u Zin hikayesini gelecek nesillere tanıtmak ve hikayenin asıl Memleketi olan Cizre`de sergilenmesi bizleri mutlu etmiştir.’’ dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.