Cizre`de 44 Bin 389 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

Cizre`de 44 Bin 389 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı
Şırnak'ın Cizre ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılı Yarı yıl tatilinde 44 bin 389 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Cizre Merkez'de 28.172,Köylerde...
 

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılı Yarı yıl tatilinde 44 bin 389 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

         Cizre Merkez’de 28.172,Köylerde 16.217 öğrenci olmak üzere 44.389 öğrenci yarıyıl tatiline karne alarak girdi.

         İlçedeki bir çok okulu gezip öğrencilere karne dağıtan Milli Eğitim Müdürü Şahan İke,velileri uyararak karneyi nihai bir sonuç olarak görmemeleri gerektiğini belirtti. Bozkuş, "2013-2014 eğitim öğretim yılı 4 ay boyunca özveri ile çalışan bütün yönetici, öğretmen ve yardımcı personeli tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin yaşadığı karne heyecanını yürekten paylaşıyorum. Bu karne notları ne olursa olsun onlara her zamankinden daha sağlıklı bir iletişim kurmaya çalışmalıyız. Sevgi ve hoşgörünün çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Anne ve babalar anlayışlı olmalılar. Kırık notlar nedeniyle çocuklarına karşı kırıcı ve hırpalayıcı davranışlardan kaçınmalıdırlar" dedi.

 

Karnede alınan notların sadece öğrencilere ait olmadığını ifade eden Milli Eğitim Müdürü İke, bugün ilçe merkez ve köylerde bulunan 106 okulda eğitim gören 42 bin öğrencinin karnelerini alarak 15 günlük bir tatile girdiklerini dile getirdi. İke, "Öğrencilerimizin bu dönem içerisindeki performansları aldıkları karnelerde, başarı kendini gösterecek. Ancak şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki bu karnelerdeki notlar sadece öğrencilere ait olmayacaktır. Bu, aynı zamanda velinin çocuğuyla olan ilgisini de yansıtacaktır. Yani karne anne babanın başarı durumunu da gösterecektir. Başarı ya da başarısızlık yalnız öğrencinin olmayacaktır. 2. Yarıyılda daha başarılı olmanın yöntemleri birlikte araştırılacaktır. Her çocuk ayrı bir dünyadır. Karnesinde kırık notu olan çocuklar asla azarlanmamalı, 2. dönem öğretmenleriyle daha iyi işbirliği yaparak düzeltilmesinin yolları aranmalıdır" diye konuştu.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.