KOSGEB Desteği Alarak İş Yerlerini Açan Girişimcilere Ziyaret

KOSGEB Desteği Alarak İş Yerlerini Açan Girişimcilere Ziyaret
KOSGEB Şırnak İl Müdürü Abdullah Yurten ve beraberindeki Oda ve birlik başkanları ile birlikte KOSGEB Girişimcilik Desteği ile yeni iş yeri açan esnaflara ziyarette bulundu. KOSGEB girişimcilik desteği...
 

KOSGEB Şırnak İl Müdürü Abdullah Yurten ve beraberindeki Oda ve birlik başkanları ile birlikte KOSGEB Girişimcilik Desteği ile yeni iş yeri açan esnaflara ziyarette bulundu.

KOSGEB girişimcilik desteği ile yeni işyeri açanlara, KOSGEB İl Müdürü Abdullah Yurten, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Heşar Haşimoğlu, Şırnak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemal Yatman, Şırnak Ziraat Odası Başkanı Cengizhan Tatar ile Şırnak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Reşit Osal, KOSGEB desteği alan esnaflarla sohbetlerde bulundu, kendilerine yeni işlerinde bol kazançlar dileyerek Kosgeb desteklerini kullanarak başarı sağlamış esnafların ileriye dönük beklenti ve sorunlarını dinledi.

Esnaf ziyaretlerinde esnaflara Şırnak’ı çok güzel günlerin beklediğini belirten KOSGEB İl Müdürü Abdullah Yurten şunları ifade etti: Şırnak ili geçmişte yaşadığı olumsuz durumlara rağmen El Birliği ile ve girişimci ruhu ve vizyonu ile ekonomik faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Gerek lokal anlamda İl ve bölge bazında, gerek ise Genel anlamda Ülke bazında ekonomik kalkınmaya her daim destek olan ve KOBİ’lere can suyu olan KOSGEB başta olmak üzere, Şırnak ilinde ve bölgede Sivil Toplum Kuruluşları olarak Büyük ve Küçük işletmelere, Girişimci ve yatırımcılara her daim desteklerini ve faaliyetlerini sürdüren Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası, Şırnak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Şırnak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Şırnak Ziraat Odası Başkanlıkları en üst temsil düzeyinde KOSGEB Müdürlüğü ile Girişimci İşletmelere destek ziyaretleri gerçekleştirdiler. KOSGEB Girişimcilik Destek programına başvuru yaparak desteği onaylanmış, iş yerleri açılmış, faaliyetlerine başlanmış, bazı işletmelerin ödemesi yapılmış ve bazılarının ödemesinin yapılması için süreçleri başlamış. Girişimci olan işletmelere önemli ziyaretler yapıldı ve Girişimcilerin talepleri dinlenildi ve çözümler için istişareler birebir yerinde yapıldı” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.