Narkotik Ekipleri Cizre`de 120 Polisle Uyuşturucu Denetimi Yaptı

Narkotik Ekipleri Cizre`de 120 Polisle Uyuşturucu Denetimi Yaptı
Şırnak'ın Cizre ilçesinde uyuşturucu madde kullanan ve ticaretini yapan şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Narkotik Suçlarla Mücadele Ekipleri Cizre'...
 

Şırnak’ın Cizre ilçesinde uyuşturucu madde kullanan ve ticaretini yapan şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Narkotik Suçlarla Mücadele Ekipleri Cizre’ merkezli, Cizre narkotik suçlarla mücadele grup amirliği bünyesinde, Şırnak Narkotik suçlarla mücadele şube müdürlüğü ve Silopi narkotik suçlarla mücadele grup amirliği ekiplerinin de desteğiyle 120 polis, Bath ve Asena isimli eğitimli köpeklerle uyuşturucu denetimi yaptı. Polislere, vatandaşlar da destek verdi.

 

Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Cizre Narkotik Suçlarla Mücadele Gurup Amirliği koordinesinde Cizre’de yapılan ve Şırnak Narkotik suçlarla mücadele şube müdürlüğü ve Silopi narkotik suçlarla mücadele grup amirliği ekiplerinin de destek verdiği uygulama kapsamında ilçe genelinde uyuşturucu denetimi yapıldı.

Narkotik suçlarla mücadele ekipleri tarafından vatandaşların ve gençlerin yaşamlarını daha iyi sürdürebilmeleri, zararlı unsurlardan korunmaları ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında Cizre İlçe Mezarlığı, Okul Önleri, Metruk Binalar,Dar Sokaklar,Ana Cadde ve Sokaklar,iç kaledeki surlarda ve Dicle Nehri kenarındaki park ve çevrelerinde 120 polis ve Bath ve Asena isimli eğitimli köpekler eşliğinde uyuşturucu madde kullanan ve ticaretini yapan şüphelilerin yakalanmasına yönelik uyuşturucu denetimi yapıldı. Vatandaşlara ve gençlere uyuşturucunun zararları hakkında bilgi veren Narkotik polisleri, vatandaşlardan çevrelerinde gördükleri uyuşturucu satıcılarını ya da başka herhangi bir konuda duydukları rahatsızlıkları kendilerine ve 155 Polis İhbar hattına iletmesini istedi. Polisin yapmış olduğu uygulamaya vatandaşlar da destek verdi.

 

“Uygulamanın devam etmesini istiyoruz”

 

Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerinin yapmış olduğu uyuşturucu denetiminin daha sıklıkla yapılması gerektiğine vurgu yapan Cizreli Vatandaşlardan Ahmet Sezen,, “Bu uygulama çok iyi bir şey. Hepimizin geleceği gençlerimizdir. Gençleri bataklıktan kurtarmak insanlığın en önemli görevdir. Bu görev sadece polisin değil hepimizin görevidir. Bir insanın canını kurtarmak, bir insanı bataklıktan kurtarıp topluma kazandırmak kadar güzel bir şey olur mu. Onun için yapılan bu uygulama destek veriyor ve bu tür uygulamaların artarak devam etmesini istiyorum” dedi.

 

Uyuşturucu madde kullanan ve ticaretini yapan şüphelilere yönelik uygulamalara sonuna kadar destek verdiğini ifade eden Yaşar Mutlu, “Bu tür insanlar sadece kendilerine değil topluma da büyük bir zarar vererek gençlerimizi yani geleceğimizi bataklığa sürüklüyor. Gençlerimizin bu bataklığa düşmemesi ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması için Polisin yapmış olduğu bu uygulamaya sonuna kadar destek veriyoruz ve devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.

 

Denetimin yapılmadığı dönemlerde her sokak başında ve metruk binalarda uyuşturucu kullanan gençlerle sıklıkla gördüklerini ifade eden Tahsin Yaren ise, şunları kaydetti:

“Cizre Narkotik Suçlarla Mücadele Ekiplerinin yaptığı denetimler sayesinde ne metruk binalarda, ne de sokaklarda artık bu tür manzaralarla karşılaşmıyoruz. Gençlerimizi bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve onları bu bataklıktan kurtarmaya çalışan polislerimize de vatandaşlar olarak teşekkür eder, bu tür uygulamaların artarak devam etmesini dileriz.”dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.