Sağlık Sen Şırnak Şubesi 3. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Sağlık Sen Şırnak Şubesi 3. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi
Sağlık-Sen(Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) Şırnak Şubesi'nin 3. Olağan Genel Kurulu, Cizre Öğretmen Evinde geniş bir katılımla gerçekleşti. ...
 

Sağlık-Sen(Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) Şırnak Şubesi’nin 3. Olağan Genel Kurulu, Cizre Öğretmen Evinde geniş bir katılımla gerçekleşti.

         Sağlık-Sen(Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) Şırnak Şubesi’nin 3. Olağan Genel Kurulu Cizre’de üyelerin geniş bir katılımı ile gerçekleşti.

 

Sağlık-Sen(Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) Şırnak Şubesi’nin 3. Olağan Genel Kurulu toplantısına Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Vekilleri Kemal Çırak,Himmet Bayar,Abdulaziz Aslan,İdris Baykara.Çok sayıda Şube Başkanı.Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Şırnak Şube Başkanı Abdullah Çatı ile delegeler ve misafirler katıldı.

Kongrede Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Başkan Gıyasettin Ucaş yaptığı konuşmada şu şekilde konuştu:

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sosyal, kültürel, hukuki ve diğer alanlarda haklarını savunmak; çalışanları ortak bir paydada buluşturmak ve sendikacılığı bir aile ortamına dönüştürmek için Şırnak’ta göreve geldiğimiz günden beri sendikamızın çıtasını yükseltmek için çalışıyoruz. Şırnak’ta sendikacılık yapmanın zorluğuna değinen Ucaş,burada kısıtlı imkan ve baskılara rağmen işimizi ve bize verilen görevi en iyi şekilde yaparak bu seviyeye geldik.Bugünden itibaren de bu görevimizi ve sendikamızın Şırnak’taki çıtasını daha da yükseğe çıkarmak üzere arkadaşlarımızla birlikte en iyi şekilde hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”dedi.

Şırnak Şubemizin 3.Olağan Genel Kurul Toplantısının Şırnak’a, Sağlık-Sen’e ve Ülkeye hayırlı olması dileğinde bulunarak konuşmasına başlayan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, burası zor bir yer ve zor bir coğrafya. Zor dönemlerde, sıkıntılı dönemlerde burada nasıl sendikacılık yapıldığını o dönemin teşkilat başkanlarını çok iyi biliyorum. Defalarca Şırnak’a geldik ve sıkıntılı günleri birlikte yaşadıklarını söyledi.

         Memiş, “Şırnak’a 4B’li arkadaşlarımızla bir toplantı yapalım. Onları dinleyip, onları motive edelim diye geldiğimiz de imkânsızlıkların olduğu bir dönemde düzel bir mekanda arkadaşlarımızla bir araya geldik. Orada tamam arkadaşlar kadroya geçeceksiniz diye konuşurken orada bir arkadaşımız kalkıp biz Şırnak’tan ve Şırnak halkından memnunuz. Gerçekten burada herkes bize kucak açıp sahiplendi ama tek sorun bizim ne zaman gideceğimizi bileceğimiz bir tarih olsun. Bu tarih olursa hiç sorun yok dediler. Ama temel mesele şuydu buraya gelen arkadaşlarımız Şırnak’ta olmaktan memnuniyetsizlik duymuyordu. Şırnak’ta olmaktan memnundular ancak gidecekleri bir zaman diliminin olmasını diliyorlardı. O dönemler tabi zor, sıkıntılı ve terörün olduğu dönemlerdi. O dönemde burada Şube Başkanlığı yapan arkadaşımız büyük bedeller ödedi. Aracı yakıldı, ciddi anlamda tehditler aldı ama hiçbir aldırış etmeden samimiyeti ve iyi niyeti ile sendikamızı Şırnak’ta belli bir noktaya taşıdı. Sonrasında da bu bayrağı Gıyasettin Ucaş kardeşimize emanet etti. Gıyasettin kardeşim de belki güllük gülistanlık denilen bir dönemden sonra çözüm süreci ile başlayan ve malum sendikanın baskılarının arttığı. Terör örgütünün baskılarının arttığı bir dönemde oda aynı şekilde bedel ödedi, dik durdu ve siz değerli kardeşlerimizle birlikte bu ülkenin bayrağını Şırnak’ta dalgalandıracağız. Bu ülkeyi böldürmeyeceğiz, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacağız dediniz. İşte sizin o emeğiniz, gücünüz ile bugün Şırnak’tayız. Üçüncü olağan genel kurul toplantımızı yapıyoruz. Üye sayımızda çok iyi ve yetkili sendikayız. Onun için verdiğiniz emeklerinizden, desteğinizden, katkınızdan dolayı siz değerli kardeşlerime sonsuz teşekkür eder, genel kurulun sendikamıza ve Şırnak şubesine hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.