Silopi`de Basın Mensupları İçin Etkinlikler

Silopi`de Basın Mensupları İçin Etkinlikler
Şırnak'ın Silopi ilçesinde gazeteciler günü dolayısıyla basın mensupları için çeşitli etkinlikler düzenlendi. Silopi'de ilk olarak Türkiye Gençlik Vakfı üyeleri...
 

Şırnak’ın Silopi ilçesinde gazeteciler günü dolayısıyla basın mensupları için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Silopi’de ilk olarak Türkiye Gençlik Vakfı üyeleri basın mensuplarını yerinde ziyaret ederek günlerini kutladı. Medyanın önemli bir güç olduğunu ifade eden Vakıf Başkanı Fırat Haşimoğlu doğru habercilik ilkesi ışığında yayıncılık yapan gazetecileri kutladı. Haşimoğlu Tügva’da kursiyerlerin hazırladığı filografi tablolarını gazetecilere hediye etti.

Gazeteciler daha sonra CHP Silopi ilçe başkanı Ümran Cengiz tarafından verilen sabah kahvaltısında buluştu. Kahvaltıda yapılan sohbet sonrası gazeteciler başkan Cenzgi’e teşekkürlerini sundu. Gazeteciler daha sonra Silopi Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SENYADER) başkanı İdris Kalenderoğlu ile biraya geldi. Gazetecilerin yaz kış demeden zor şartlarda görev yaptığını hatırlatan Başkan Kalenderoğlu, “gazeteciler bizim gözümü kulağımız ve sesimizdir. Silopi için göstermiş oldukları fedakarlıklardan ötürü kendilerini ödüllendirmek istedik. Ayrıca günlerini kutluyoruz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından gazetecilere ilçeye gösterdikleri katkıdan ötürü plaket takdimi yapıldı. Gazetecilerde engelli dernek başkanı İdris Kalenderoğlu’na teşekkür etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son 16 yılda ülkemiz genelinde hayata geçirilen reformlar, Türk basınının zenginleşmesine, çeşitlenmesine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi`nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşların haber alma hakkının korunmasının, demokrasinin işlerliği açısından hayati öneme sahip olduğunu belirten Erdoğan, "Türk basını, ne yazık ki demokrasimizin kesintiye uğradığı, hak ve özgürlüklerin askıya alındığı vesayet dönemlerine çok ciddi baskılara ve mağduriyetlere uğramıştır. Son 16 yılda ülkemiz genelinde hayata geçirilen reformlar, Türk basınının zenginleşmesine, çeşitlenmesine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

"Medyanın bağımsızlığını en iyi biçimde sağlama hususunda, hukuki düzenlemeler kadar, basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları da önem taşımaktadır. Medyamızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum.

Basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü`nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, bu vesileyle tüm basın çalışanlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum."

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.