Şırnak İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük Göreve Başladı

Şırnak İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük Göreve Başladı
Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü görevine başlayan Üroloji Uzmanı Op. Dr.İsmail Başıbüyük, vatandaşa en iyi hizmeti sunmanın çabası içerisinde olacaklarını söyledi. ...
 

Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü görevine başlayan Üroloji Uzmanı Op. Dr.İsmail Başıbüyük, vatandaşa en iyi hizmeti sunmanın çabası içerisinde olacaklarını söyledi.

         Şırnak İl Sağlık Müdürü Nedim Uzun’un görev yerinin değişmesi ile boşalan ve vekaleten yürütülen Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Üroloji Uzmanı Op. Dr.İsmail Başıbüyük görevine başladı. Düzenlenen törenle görevi devralan Op. Dr. Başıbüyük, yöreyi ve bölge halkını çok iyi bildiğini ve yöre halkının hizmetin en iyisine layık olduğunu söyledi.

         Op. Dr. Başıbüyük,”yaklaşık iki yıl önce Cizre Dr.Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesinde Üroloji Uzmanı olarak görev yapıyordum. Görev süremin dolması ile birlikte İstanbul’da özel bir hastanede görev yapmaya başladım. Burada görevime devam ederken Sağlık Bakanlığı tarafından Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü görevine atandım. Bundan dolayı da çok mutluyum. Bölgeyi ve bölge insanını çok iyi tanıyor ve biliyorum. Bundan dolayı da vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti sunmak için büyük bir çaba içerisinde olup, yaptığımız hizmetleri vatandaşa hissettirmek zorundayız. Vatandaşlara en iyi hizmeti nasıl götüreceğimizin hesaplarını yapacağız. Bu planlama yapıldığı takdirde aşamayacağımız engel kalmayacaktır" dedi.

         Op. Dr. Başıbüyük, 2015-2017 yılları arasında Şırnak`ın Cizre ilçesinde Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi`nde görev yapmış ve bölge halkının takdirini toplamış bir isim. Görevde kaldığı süre içinde 200`ü A sınıfı toplamda bine yakın ameliyat gerçekleştirmişti. Üroloji Uzmanı olarak görev yapan Başıbüyük, Şırnak`ta ilk kez bir mesane kanseri ameliyatı, ağızdan alınan parça ile idrar yolu ameliyatı, böbrek ve böbrek üstü tümör alma ameliyatı, bağırsaktan idrar torbası ve varikosel ameliyatı gibi ameliyatları başarılı bir şekilde gerçekleştirerek adından söz ettirmişti.

 

İsmail Başıbüyük Kimdir?

1985 Bayburt doğumlu olan Op. Dr. İsmail Başıbüyük, lisans eğitimini 2002 yılında Karadaniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi`nde tamamladı. 2010 yılında üroloji alanında uzmanlığa başlayan Başıbüyük, Bezmialem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başlayarak Bezmialem Tıp Fakültesi’nde bitirdi.

2009 yılında Pratisyen Hekim olarak Bayburt Devlet Hastanesi’nde görev alan İsmail Başıbüyük, 2015 yılında Uzm. Dr. olarak Cizre Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi’nde göreve başlamıştır. Buradaki görev süresi boyunca bölge halkına büyük hizmetlerde bulunarak isminden sıkça söz ettirmiştir. Sonrasında ise Kolan Hospital Grubu ve Şişli Memorial Hastanesi`nde üroloji uzmanı olarak görev yaptı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.