Şırnak Üniversitesi Kariyer Ofisi Hizmete Açıldı

Şırnak Üniversitesi Kariyer Ofisi Hizmete Açıldı
Öğrenci Ve Mezunların Kariyer Planlamalarına Destek Olmak amacıyla Şırnak Üniversitesi Bünyesinde Kariyer Ofisi Açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğa'nın 03.10.2018 tarihinde 2018-2019 Yükseköğretim...
 

Öğrenci Ve Mezunların Kariyer Planlamalarına Destek Olmak amacıyla Şırnak Üniversitesi Bünyesinde Kariyer Ofisi Açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğa’nın 03.10.2018 tarihinde 2018-2019 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşma gereğince, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından Türkiye genelinde Üniversitelerin gruplanarak bölgesel kariyer etkinlikleri yapmaları planlanmıştır.

Bu planlamanın gereğini yerine getirmek amacıyla, Şırnak Üniversitesi olarak 13.12.2018 tarihli ve 18/12-10 sayılı senato kararıyla Şırnak Üniversitesi bünyesinde Kariyer Ofisi açılmış olup yönetici olarak da Öğr. Gör. Fatih Selim Erdamar’ ın atanmıştır.

Erdamar, Kariyer Ofisi’yle ilgili konuşmasında “Şırnak Üniversitesi Kariyer Ofisi, öğrenci ve mezunlarımızın kariyer planlamalarına destek olmak, kişisel ve mesleki gelişimlerini sağlamak, iş alanlarını tanıtmak ve iş hayatına hazırlamak amacıyla kurulmuş bir birimdir. Bunun yanı sıra, Üniversitemizin saygınlığı, tanıtımı ile tercih edilebilirliğini artırmak, kamu-özel sektör iş birliği yoluyla istenen nitelikleri dikkate alarak öğrenci ve mezunlarımızın istihdam edilebilirliğini sağlamak amaçlanmaktadır.

Kariyer Ofisi olarak, öncelikle üniversite eğitimi boyunca öğrencilerimizin kendilerini tanımalarına yardımcı olmak, sahip oldukları yeteneklerinin farkına varmalarını ve bu yeteneklerini geliştirmelerini hedeflemekteyiz. Ayrıca kariyer yolculuğuna başlayacak mezunların karşısına çıkacak iş fırsatlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak için seminerler yoluyla bilgilendirmelerde bulunarak, kariyer hedeflerine ulaşmalarına destek olmayı planlamaktayız. Kariyer ofisimiz Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi 2. katta hizmet vermektedir. En kısa sürede de web sayfasını hizmete açacağız. Kariyer Ofisi olarak bütün öğrencilerimizi ve mezunlarımızı bekleriz. Kurumumuz adına hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.